Greta Thunberg Foto: Scanpix

“Kliimakangelane” Greta Thunberg ähvardab Facebooki maha jätta, kui sotsiaalmeediaplatvorm ei tsenseeri tema kriitikuid.

“Sarnaselt paljude teistega küsin ma endalt, kas ma pean Facebooki pidama või mitte,” kirjutas Thunberg 24. oktoobril oma Facebooki postituses. “Võimaldades levitada vihakõne, jättes faktid suurel osal juhtudest kontrollimata, demokraatiasse sekkumise juhtumid… on mõned näited paljudest, paljudest asjadest, mis on väga häirivad,” vahendab Breitbart aktivisti sõnu.

“Minu kohta levitatakse kogu aeg valesid ja konspiratsiooniteooriaid, loomulikult lugematute sarnaste hulgas, mis tekitavad viha, tapmisähvardusi ja viimaks vägivalda. Selle kõik saab hõlpsalt lõpetada, kui Facebook tahaks seda. Ma leian, et säherdune vastutuse eiramine on väga häiriv,” arvas “kliimakangelane” oma postituses lisaks.

Noorte kliimastreigi asutajat on saatnud tema kliimaaktivismi tõttu enneolematu kuulsus, keda kiidavad sellised pahempoole raskekaalu tähed nagu Barack Obama, Hillary Clinton ja Elon Musk.

Autofirma Tesla omanik Musk arvas eelmisel kuul, et Thunberg “arutleb paremini ja tal on rohkem südant, kui suurel hulgal poliitilistel juhtidel”. Hillary nimetas teda “iseloomuga naiseks”. Endine president Obama kiitis Thunbergi kui “ühte meie planeedi suurimatest advokaatidest”.

Hoolimata sellisest seljatagusest ajab kriitika Thunbergi närvi ja ta väidab, et inimesed, kes tema kliimasõjaga ei nõustu “sekkuvad demokraatiasse” ja Facebook peaks neid tsenseerima.

Kliimaaktivist kutsus oma toetajaid Facebooki mõjutama, et too tema vastased vaigistaks, väites et “kui piisavalt paljud meid nõuavad muutusi, siis muutus ka saabub”.

Thunbergi sotsiaalmeediamured ei piirdu ainult Facebookiga. Samamoodi arvab ta Twitteri kohta, et see ei kaitse teda piisavalt.

“Mulle on teatavaks saanud, et mõned inimesed on üritanud esineda minuna või valetades väita, nagu nad esindaksid mind eesmärgiga pääseda ligi tähtsatele poliitikutele, kuulsatele näitlejatele, lauljatele ja muusikutele,” säutsus Thunberg 25. oktoobril.

“Ma vabandan kõigi ees, kellega sellisel viisil on ühendust võetud ja keda on ehk isegi sellisel kombel eksitatud. Ma loodan, et kõik need, kes soovivad tõsimeeli ühendust võtta, teevad seda läbi ametlike kanalite,” lisas preili.

Rootsi puberteetikust aktivist sõimas eelmisel kuul ÜRO Peaassambleel maailma juhte, et need on “varastanud tema unistused ja lapsepõlve”.

“Kõik on nii valesti,” kuulutas Thunberg kuulajatele. “Ma ei peaks siin olema. Ma peaksin olema teistpool ookeani koolis. Teiesugused aga vaatavad noorte inimeste peale lootusega. Kuidas te julgete.”

“Inimesed kannatavad. Inimesed surevad. Terved ökosüsteemid kukuvad kokku,” kuulutas aktivist. “Me oleme suure väljasuremise äärel ja kõik, mida te räägite, on raha ja muinasjutud lõputust majanduskasvust. Kuidas te julgete.”

Toimetas Karol Kallas