Guy Verhofstadt Foto: Scanpix

Mõjukas Euroopa Parlamendi progressistlik saadik Guy Verhofstadt teatas sotsiaalmeedias, et Ungari peaministrilt Viktor Orbánilt tuleb võtta ära Euroopa Liidu kõrgema võimuorgani hääleõigus.

Laupäeval 18. novembril toimus Ungari pealinnas Budapestis valitsuspartei Fideszi kongress, mille käigus valiti Orbán tagasi partei esimeheks. Oma tänukõnes leidis Ungari peaminister, et "Ukraina Euroopa Liitu astumine on ennatlik", vahendab ReMix.

Belgia endine peaminister ja karm euroföderalist Verhofstadt on varem süüdistanud Ungari peaministrit "Euroopa demokraatia hävitamises".

"Viimane aeg on tühistada selle inimese [Orbáni] hääletamise õigus Euroopa Nõukogus," kirjutas Belgia poliitik sotsiaalmeedias.

Tänukõnes kritiseeris Orbán muuhulgas suunda, kuhu Euroopa Liit liigub, selle võimetust lahendada sisserändekriisi, Ukraina sõja rahastamist ja leidis, et Brüsseli Euroopa Liidu mudel pole jätkusuutlik.

Lisaks arvas Ungari peaminister, et Ukraina Euroopa Liitu vastuvõtmisega tuuakse sõda riikide ühendusse.

"Ma olen veendunud, et tänane Brüssel hävitab ja juhib Euroopa Liitu selle languse suunas. Nad taovad iga päevaga selle (EL) kirstu üha rohkem naelu," leidis Orbán. 

Toimetas Karol Kallas