Hannes Võrno. Foto: Scanpix

Saatejuht ja meelelahutaja Hannes Võrno, kes kandideeris 2017. aasta kohalikel valimistel rahvuskonservatiivide nimekirjas, astub oma blogis välja surrogaatemalt kaksikuid ootava homoseksuaalse paari kaitseks. Matšomeestele adresseeritud postituses avaldab Võrno kahetsust, et Eestis püütakse paika panna nii kõnealuste meeste kui paljude teiste elu “mingi olematu ühiskondliku moraali ja lodeva poliitilise porduelu imidži parandamiseks”.

Viimastel päevadel on meedias kõneainet pakkunud New Yorgis “abiellunud” homopaar Mart Haber ja Taivo Piller, kes on teada andnud, et ootavad surrogaatemalt kaksikuid. Nad on ka selgitanud, et viljastamine toimus mõlema spermaga ning munarakk on pärit doonorilt, keda nad said viljatuskliinikus valida.

“Ma astun täna suure sammu ja ütlen selle kartmata välja. Taivo ja Mardi kaitseks. Mul on kahju, et Eesti on teiste riikide sabas, siiske ninaga ja kuulekalt, püüdmas seadustada ja sättida nende kahe ja veel sadade naiste ja meeste elu mingi olematu ühiskondliku moraali ja lodeva poliitilise porduelu imidži parandamiseks. Teha sellest poliitiline, ühiskondlik või propagandistlik kuldvõtmeke, tegelikult üksnes oma karjäärile mõeldes, on piinlik,” kirjutab Hannes Võrno 3. oktoobri kuupäeva kandvas postituses, mis kannab pealkirja “Vasta ausalt, macho mees” (tsitaadi kirjaviis muutmata).

“Sada aastat tagasi pröökasid pastorid Ameerika külakirikute altaritest, et abielu neegriga on juba Piiblis kuulutatud patuks ja karistatavaks paheks. Miks sa arvad, kange macho ja maailmapäästja, et sinust, veelvähem kui saja aasta pärast, sama pentsiku ajaloolise totrusena ei räägita? Meest kes hoidus uskumast, et õun peabki puu otsast alla kukkuma kord, sest Looja on loonud maailma muutuvana, täienevana ja omasuudu olevana.

Tead, ma usun, et nii nagu sinu jõululauas, kus istub pere koos ja hoolib kõikidest traditsioonidest ning headest tavadest, kasvavad lapsed ka Taivo ja Mardi või kelle tahes ilusas kodus. Kodu ja kodutunne on lapsele tähtis. Selle loovad inimesed, sellised nagu Jumal nemad loonud on.

Enne kui kivi haarad või lihtsalt röökima kukud, vasta minu otsekohesele küsimusele. Ma küsin sinult otse – sinu sõnadega ja tahan, et sa vastad ausalt!

Kui sina mees, peale päevatööd oma magamistoas teki all naisele ähkides selga ronid, kas sa kutsud oma lapsed seda pealt vaatama?

Miks sa siis arvad, et seda teevad geid…”

Hannes Võrno täispikkuses blogipostitust saab lugeda siin.

Pettumust valmistav ja arusaamatu avaldus Hannes Võrno poolt, matslikust küsimusepüstitusest rääkimata. Jutt sellest,…

Posted by Varro Vooglaid on Teisipäev, 9. Oktoober 2018