Uuskeele sõnapilv. Bigstochphoto.com

Edmund Burke'i Seltsi eestvedaja Hardo Pajula kirjutab Postimehes, et tänapäeval on parempoolsete tähtsaim ülesanne neomarksistide poolt röövitud poliitilise keelekasutuse tagasi võitmine.

"Kuigi vasakpoolsete keelerööv sai alguse juba Prantsuse revolutsiooni päevil, jõudis uuskeel oma täiuslikkuseni kommunistlikus idablokis, mille Orwell oma suurepärases romaanis kenasti liistule tõmbas. Jakobiine ja bolševikke ühendas veendumus, et tegelikkuse muutmine on võimalik sõnade muutmise abil. Uuskeel allutab seega reaalsuse kirjeldamise reaalsuse alistamise rivaalitsevale eesmärgile," kirjutab Pajula.

"Viimastel aastakümnetel ongi just perekonnast saanud neomarksistliku pika ja tasahilju läbiviidava riigipöörde Bastille, mida piiravad lesbide, biseksuaalide, geide, a- ja transseksuaalide, queer'ide ja questioning'ide (mida see veel ei tähendaks?) maailma muuta ihkavad revolutsioonilised väeüksused," jätkab Pajula ja lisab, et tuntud neljatäheline akronüüm (LGBT) on veninud praeguseks vähemalt poole pikemaks (LBGTQQIA) ja lõppu pole näha, sest kui ühed "rõhutud" saavad "vabastatud", ootavad horisondil juba uued ohvrid.

Loe lähemalt Postimehest.