Eelmise nädala "Kolmeraudses" esinenud feministlik räpipunt HEKDIK Varro Vooglaiult tema perekonna mõnitamise pärast vabandust ei palu. Tüdrukute sõnul on Varro endast ise suure kannataja loonud, et kasutada seda kuvandit oma jälgijaskonna mobiliseerimiseks.

HEKDIKU sõnul sattus tegelane Varro loosse – ja bändipoolse põlguse alla – oma sihipärase tegevusega eri ühiskonnagruppide suunas käivate räigete solvangute tõttu.

"Ei ole põhjust Varrolt vabandust paluda. Perekonnalt jah. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et oleksime saanud oma põlguse edastada ka perekonda mängu toomata," sõnasid bändi liikmed Eesti Ekspressile antud intervjuus.

Provokatiivne esinemine lokaalis Kivi Paber Käärid tõi bändiliikmete sõnul kaasa ähvarduste ja trollimise laviini, konkreetsete vägivalla- ja vägistamisettepanekuteni välja. Seejuures endal kujunenud olukorras suuremat süüd ei nähta, kuna oma loominguga soovitakse kõigest osundada teatavatele ühiskondlikele valukohtadele, mis seda nende hinnangul väärivad ning selleks kasutatakse siis vajadusel ka erinevaid "kunstilisi liialdusi, groteski ja provokatiivset lähenemist üleüldiselt".

Hekdiku arvates on aga arusaam, "et Varrost on saanud suur kannataja ja tegu on tema peret solvava looga" Varro enda poolt "väga osavalt kujundatud konstruktsioon" ning neil on kurb näha, "et seda ilmselgelt omakasupüüdlikku spinni nii kergelt ka väljaspool ta enda seltskonda alla neelatakse":

"Mõistame, et meie lood jätavad palju võimalusi erinevateks tõlgendusteks ning sellest tulenevalt ka solvumiseks, vihastamiseks, erinevate poliitiliste seltskondade poolt mahhineeritud omakasupüüdlikeks spinnideks jne.

Aga üldiselt tundub, et ainukese võitjana väljus siit paraku ainult Varro. Arvatavasti üks paremaid talle sülle kukkunud võimalusi oma jälgijaskonda mobiliseerida ja suurendada – mis saaks konservatiivset seltskonda veel rohkem ühendada ja närvi ajada kui «rünnak» kellegi laste ja perekonna pihta. Well played, Sir. Kahju, et me selles ise osalised olime."

Meemikommentaar. Autor: Martin Vaher

Ettepaneku intervjuuks tegi peale esinemist bändile ka Objektiiv. HEKDIK keeldus.

Toimetasid Lennart Käämer ja Martin Vaher