Henn Põlluaas Pärnus presidendikampaaniat tegemas_21.08.2021 Foto: Objektiiv

Isamaa, Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna valitsus, mida toetas Keskerakond, hääletas maha Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepaneku saata Eestisse pagenud võitlusvõimelised Ukraina kodanikest mehed oma kodumaad kaitsma.

Isamaa, Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Keskerakonnaga kurjustab sotsiaalmeedia vahendusel Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas.

Põlluaas nendib:

Täna siis nägime, kui suured Ukraina sõbrad ja kaitsjad on teised Riigikogu fraktsioonid. Reformierakond, Isamaa, Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond olid üksmeelselt vastu EKRE esitatud eelnõule, mille kohaselt me peame lähtuma Ukraina presidendi [Volodõmõr] Zelenskõi 24. veebruari dekreedist, millega ta keelas parimas võitluseas olevatel meestel Ukrainast lahkuda, ja saatma koostöös Ukrainaga siia tulnud desertöörid tagasi Ukraina vabaduse ja iseseisvuse eest võitlema. Ukrainal on vaja igat meest. 

Põlluaas kritiseerib isamaalase Mihhail Lotmani seisukohta, nagu Zelenskõi määrus ei kehtivat. Kui Ukraina president ütles, et inimesed ei peaks talvel koju tagasi pöörduma, siis ta rääkis vaid naistest ja lastest, kellel oleks tõesti talvel äärmiselt raske. EKRElase sõnul on võitlusvõimelised mehed on kõik [Ukrainasse tagasi] oodatud. 

"Eriti hale oli Lotmani, kes presenteeris end suure Ukraina sõbra ja asjatundjana, vale selle taustal, et alles 17. novembril pikendati Želenski määruse kehtivust," leiab Põlluaas.

Tema sõnul toetab võimukoalitsioon koos Keskerakonnaga putinistide sõda Ukraina vastu, kuna annab ajutise kaitse meestele, kes lasid saba jalge vahel Ukrainast jalga. EKRE fraktsiooni esimees juhib tähelepanu, et Eesti riigil pole "õrna aimugi", kas need mehed pole äkki hoopis Vene agressori toetajad ja tulnud Eestisse Venemaa viienda kolonni täiendamiseks.

Põlluaas lõpetab postituse: "Sõnades on kõik suured Ukraina sõbrad, kui aga EKRE teeb konkreetse algatuse, kuidas Ukrainat aidata, siis ollakse sellele vastu. Hale!"

Toimetas Karol Kallas