Riigikogu liige Henn Põlluaas. Kaader portaali Objektiiv videost.

Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Henn Põlluaas juhib sotsiaalmeedias tähelepanu sellele, et president Kersti Kaljulaidi pöördumises küüditamise teemal ei ole sõnagagi mainitud, mis riik see oli, mis hakkas eestlasi kodudest ära viima, ega isegi seda, kuhu nad viidi. “Loodan, et järgmisel korral julgeb president rääkida asjadest nii, nagu see on ja nagu isegi meie kooliõpikutes räägitakse,” kirjutab Põlluaas.

14. juunil möödus 76 aastat Nõukogude Liidu võimude poolt 1941. aastal korraldatud juuniküüditamisest.

Henn Põlluaasa postitus on järgmine:

“Lugesin täna presidendi eilset pöördumist küüditamise teemal ja ei saanudki aru, kuidas saab rääkida kõikidest neist asjadest, mainimata ühegi sõnaga, mis inimesed ja mis riik see oli, kes äkki “hakkas kodudest väevõimuga viima meie inimesi”, kes koostas küüditatute ja arreteeritute nimekirjad jne. Kaljulaiu jutust ei tule isegi see välja, kuhu neid siis lõppude lõpuks viidi.

Täiesti uskumatu ja väga piinlik! Kuidas saab asja eest teist taga ajada sellist saba ja sarvedeta ümmargust, argpükslikku ja mõttetult poliitkorrektset mulli?

Et presidenti veidikegi valgustada paljastan talle, et tegemist oli Eesti Vabariigi okupeerinud Nõukogude Liidu poolt sooritatud räige inimsusevastase kuritööga, mille eest ei ole NSVL õigusjärglane, Vene Föderatsioon, tänaseni isegi mitte vabandanud. Loodan, et järgmisel korral julgeb president rääkida asjadest nii, nagu see on ja nagu isegi meie kooliõpikutes räägitakse.”

Vabariigi presidendi pöördumist saab lugeda siit.