Pärast teateid nelja Hiina kodaniku tapmise kohta tõotas president Xi Jinping ISIS-e vastu võitlusse astuda.

President Xi Jinpingi lubas liituda ISIS-e vastase võitlusega pärast seda, kui islamistlik terroriorganisatsioon avaldas teate septembris pantvangi võetud Pekingist pärit Fan Jinghui (50) ja norra kodanikust Ole Johan Grimsgaard-Ofstadi (48) tapmise kohta.

“Hiina tugevdab koostööd rahvusvahelise kogukonnaga, annab jõulise löögi vägivaldsetele terroriliikumistele, mis hävitavad süütute inimeste elu ning seisab maailmarahu ja turvalisuse eest,” ütles president Xi Jinping, esitades ühtlasi riigi julgeolekuteenistustele üleskutse pühenduda senisest enam turvalisuse tagamisele “väljaspool Hiina piire”.

ISIS on varem avaldanud eelnimetatud kahe mehe pildid oma propagandaväljaandes Dabiq, öeldes, et nad on “müügiks”. Väljaande viimatises numbris on aga pildid, millel on väidetavalt kuvatud nende “uskmatute rahvaste ja organisatsioonide poolt hüljatud” meeste surnuks tulistatud laibad.

MAIN-ISIS-hostages-killed
Ohvrid: ISIS väidab olevat mõrvanud Hiina kodaniku Fan Jinghui (50) ja Norra kodaniku Ole Johan Grimsgaard-Ofstad(i 48)

Ühtlasi mõistis Xi hukka Mali pealinnas asuva hotelli “julma ja metsiku” ründamise, mille käigus hukkus kolm Hiina raudtee juhtivtöötajat. “Hiina valitsus mõistab selle ebainimliku rünnaku karmilt hukka ja kannab hoolt, et rünnaku toimepanijad võetaks vastutusele,” ütles president Xi.

President Xi sõjakuulutus on ISIS-ele halvaks uudiseks, pidades silmas, et Hiinal omab suurearvulist sõjaväge, mille tegevteenistuses on rohkem kui kaks miljonit inimest. Hiina on Venemaa ja USA kõrval juba kolmas globaalne suurjõud, mis on otsutanud peamiselt Süüria ja Iraagi aladel tegutseva Islamiriigi vastu relvastatud võitlusse astuda.

Loe lähemalt siit, siit ja siit.