Lockdown Foto: Bigstockphoto

Juba 23. detsembrist kehtivad Xi'ani linnas karmid piirangud, mis on inimesed nälga jätnud, kirjutab Welt.

Vaatamata ametnike kinnitusele, et elanike eest hoolitsetakse, on olud väga karmid. Vahepeal kehtestati samasugused piirangud ka suurlinnas Yuzhou ja seda kolme vaid asümptomaalse nakatumise tõttu.

Seni polnud rahva seas null-covid-strateegiale suurt vastuseisu, nüüd on aga jätkuvate karmide piirangute valguses hakanud rahvas nurisema, sest ka esmavajadusi on keeruline täita. "Ma saa kodust lahkuda ja aina enam on raske internetist toitu tellida," sõnab Xi'ani elanik Mu Quingyuani Sayni mikroblogis Weibo.

Xi'ani linnas lubati vahepeal elanikel iga kahe päeva tagant kodust lahkuda, et toitu ja teisi vajalikke esmatarbekaupu osta. Praeguseks on piirangut aga karmistatud. Piirkonniti piirangud Hiinas varieeruvad, paljudes kohtades on inimeste toiduvajadused jäetud puhtalt sõltuvusse kojukandeettevõtetest. Vabatahtlikud käivad ukselt-uksele, et küsida isolatsiooni sunnitud linnaelanike vajaduste kohta. 

Xi'ani linnas on seni olnud 1800 nakatumist. Kogu Hiinas on olnud alates pandeemia algusest 102 932 nakatumist ja 4636 koroonaviirusesse surnut.

Need on küll oluliselt madalamad arvud võrreldes USA ja Euroopaga, kuid see näitab siiski, et null-covid-strateegia ei õigusta end kuidagi, arvestades ka lööki majandusele ja inimeste igapäevaelule, tõdeb Welt.

Toimetas René Allik