Hiina Rahvavabariigi haridusministeerium leiab, et mehed on muutunud liiga naiselikuks ja soovib käivitada poistest meeste tegemise programmi.
Hiina RV valitsus on juba pikka aega väljendanud muret, et riigi kõige populaarsemad meeste rollimudelid ei ole enam tugevad ja sportlikud "sõjaväe kangelased". Isegi president Xi Jinping, kes on suur jalgpallisõber, on pikka aega üritanud püünele tõsta paremaid sporditähti, vahendab BBC.
Möödunud nädalal esitas Hiina RV haridusministeerium "Ettepanek meessoost teismeliste naiselikuks muutumise ärahoidmiseks" nimelise märgukirja, milles pöörduti koolide poole sooviga, et need vaataksid üle oma kehalise kasvatuse programmid ja palkaksid lapsi selles vallas õpetama paremaid õpetajaid.
Ettepanekus soovitakse palgata karjääri lõpetanud sportlasi ja sportliku taustaga inimesi. Eriti soovitatakse pöörata "õpilaste mehelikkuse väljaarendamise" eesmärgil tähelepanu teatud spordialadele, nagu näiteks jalgpall.
Riigis, kus meediasse lubatakse ainult säravpuhtaid "sotsiaalselt vastutustundlikke" kuulsusi, on tegemist märkimisväärse arenguga.
Samas on teatud märgid sellistele arengutele viidanud juba varem. Möödunud aasta maikuus kuulutas Hiina RV tippmise nõuandva kogu liige Si Zefu, et paljud Hiina noormehed on muutunud "nõrgaks, araks ja ennast alandavaks".
Tema sõnul valitseb Hiina noormeeste seas naisestumise trend, mis juhul kui selle probleemiga "tõhusalt ei tegeleta, ähvardab vältimatult Hiina rahva ellujäämist ja arengut".
Zefu sõnul on probleem suuresti kodudes, kus poisse kasvatavad peamiselt emad ja vanaemad. Ta märkis samuti, et üha populaarsemaks muutuvad teatud meeskuulsused, mis tähendab, et paljud poisid "ei taha enam olla sõjaväe kangelased".
Zefu hinnangul peavad koolid rohkem hoolitsema selle eest, et hiinlased saaksid tasakaalus hariduse.
Suurema osa hiinlaste reaktsioon ettepanekule on olnud negatiivne. Sajad tuhanded inimesed on avaldanud ilmavõrgus oma nördimust, nimetades haridusministeeriumi sõnumit seksistlikuks.
Sina Weibo sotsiaalmeediaplatvormil osutasd kommentaatorid Hiina meeskuulsustele, eriti neile, keda tuntakse "pisikeste värskete lihatükikeste" (小鲜肉) hüüdnime all. Tegemist on sõnaga, mis tähistab noori meeskuulsusi, kes on säravpuhtad, hästi hoolitsetud ja peente näojoontega.
Toimetas Karol Kallas