Hiina valitsus maksab usulise tegevuse välja juurimiseks “koputajatele” raha

Guangzhou on 13 miljoni elanikuga Hiina suuruselt kolmas linn. Foto: Bigstockphoto.com

Hiina suurlinn pakub 10 000 Hiina jüaani (ca 1300 EUR) suurust tasu info eest, mis aitab paljastada ja arreteerida “ebaseaduslikud” religioossed grupid ja nende liidrid. Löögi all on nii kristlased, moslemid kui budistid.

Guangzhou on Hiina suuruselt kolmas linn ja Guangdongi provintsi pealinn. Selle elanikkond on ca 13 miljonit inimest. Seda on rohkem kui New Yorkis, Pariisis ja Barcelonas kokku.

Nüüd on Guangzhou linnavalitsuse Etnilise ja Religioosse talituse osakond (Department of Ethnic and Religious Affairs) algatanud programmi “ebaseaduslike usuliste ühiskonnagruppidega võitlemiseks,” kirjutab Catholic Herald.

Linnavalitsus pakub 10 000 Hiina jüaani (ca 1300 EUR) iga infokillu eest, mis aitab kaasa riigi poolt mittesoositud religoossete gruppide ja nende juhtide paljastmaisele ja arreteerimsiele.

Programm on osa Kommunistliku Partei suuremast ambitsioonist juurida välja kogu “illegaalne” usuline tegevus riigis.

Hiina konstitutsioon küll tunnistab usuvabadust. Kuid religioossed kogukonnad peavad end registreerima valitsuses ja nende tegevusele peab andma heakskiidu Kommunistlik Partei.

Hiina riik on rängalt taga kiusanud nii kristlasi, moslemeid, budiste kui teiste religioonide esindajaid.

Toimetas Lennart Käämer

Vatikani-Hiina lepe – kommunistliku režiimi võit Püha Tooli üle

 

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA