Sisserändajad Melilla piiritara otsas 28.04.2014. Foto: Scanpix

Hispaania valitsus kavatseb riigi Põhja-Aafrika enklaave ründavate sisserändajate vastu ehitada Ceuta ning Melilla linnade ümber pea kümne meetri kõrgused müürid.

Müüride valmides oleks tegu maailma kõrgemate sisserännet tõkestavate uuema aja piirkindlustustega, millele seni kõige kõrgema, Ameerika Ühendriikide ja Mehhiko vahele ehitatava, piiritara kõrgus jääb rohkem kui poole meetriga alla, vahendab uudisteportaal Remix.

Iisraeli elanikke Läänekalda araablaste eest kaitsva betoonmüüri kõrgus on kaheksa meetrit.

Täna on Hispaania enklaavid ümbritsetud kolme kuni nelja meetri kõrguste aedadega, mille otsas on okastraat.

Uue müüri otsa okastraati ei panda, kuid puhuks kui mõnel sisserände huvilisel õnnestubki kümne meetri kõrgusele ronida, siis nende takistamiseks paigaldatakse müüri peale terassilinder, mis peaks üleronimist märka paremini takistama kui okastraat. 

Müüri ehitamise kava avalikustati Hispaania poolt peale möödunud neljapäeva hommikul toimunud vahejuhtumit, kus umbes kolmsada immigranti ründasid piirikindlustusi ja kellest ligikaudu viiekümnel õnnestus ka Hispaania poolele pääseda.

Võimude kinnitusel oli viidatud viiekümne inimese näol tegemist suuremas osas Sahara alustest riikidest pärit isikutega.

Viimane suurem rünnak Hispaania piirile toimus riigi Aafrika enklaavides aprillis, kui Euroopasse üritas tungida ligikaudu 250 inimest.

Käesoleva aasta jooksul on Hispaaniasse mööda erinevaid sisserännuteid pääsenud umbes 11 500 sisserändajat, kellest suur hulk on seda teinud Kanaari saarte kaudu.

Hispaaniale kuuluvad Kanaari saared, mis asuvad Aafrika läänerannikust ligikaudu saja kilomeetri kaugusel, on vaatamata teekonna pikkusele ja merereisi ohtlikkusele muutumas Euroopasse tungijate lemmiksihtkohaks.

Toimetas Karol Kallas