Ione Belarra. Foto: Scanpix

Hispaania uue loomade heaolu seaduse üks punkt on sõnastatud nii kummalisel viisil, et sellest võib saada aru, nagu oleks lubatud seksuaalne vahekord loomadega juhul, kui neile haiget ei tehta.

Äärmuspahempoolsesse valitsusparteisse Podemos kuuluva sotsiaalse õigluse ministri Ione Belarra eestvedamisel soovitakse muuta Hispaania kriminaalkoodeksi loomade väärkohtlemise osa, vahendab Hispaania The Local.  

Hetkel on karistatav süütegu "loomade seksuaalne ärakasutamine". Selle asemele tahetakse seadustesse kirjutada, et karistatakse "seksuaalse iseloomuga tegusid … mis põhjustavad loomadele ravi nõudvaid vigastusi".

Vasakäärmuslased nimetavad arusaamist, nagu Hispaania sooviks legaliseerida zoofiiliat "valeuudiseks", sest, nende sõnul pole zoofiilia olnud Hispaania seaduste järgi mitte kunagi kuritegu. Täpsemalt sellist hispaaniakeelset sõna, nagu "zoofilia" ei ole ei uues, ega vanas kriminaalseaduses.

Alates käesoleva aasta 16. veebruarist on Podemose koostatud seaduse alusel Hispaanias õigus kõigil üle 16-aastastel inimestel oma "sugu muuta". 14-aastastel ja aasta vanematel läheb "soomuutmiseks" vaja vanemate luba ja nooremate "soovahetuse" peab heaks kiitma kohus. Sealjuures võib inimene pöörduda ilma midagi tegemata vastavatesse ametkondadesse ja nõuda omale uue nime ja sooga uut passi. 

Samasooliste "abielu" seadustati Hispaanias 2005. aastal.

Toimetas Karol Kallas