Hollandi vastselt ametisse asunud valitsus kavatseb sisserände kuulutada kriisiolukorraks ja muuta Euroopa Liidu sisserändepoliitikat.
Hollandi valitsus tutvustas 13. septembril riigi ajaloo kõige jõulisemat sisserändeseaduse kava, millega soovitakse hoobilt piirata sisserännet. Teema kavatsetakse ette võtta Euroopa Liidu tasandil ja kaalutakse rahvusvahelistest lepetest väljaastumist, vahendab Euractiv.
Üheks uue lähenemise põhipunktiks on enda väljaarvamine EL ebaseaduslike sisserändajate laialijagamise süsteemist. Samuti kavatsetakse ebaseaduslik sisseränne kuulutada hädaolukorraks, mis lubab valitsusel langetada sisserände piiramise otsuseid kiiresti ja ilma parlamendi heakskiiduta. Lisaks piiratakse sisserändajate perekondade ühinemist ja lõpetatakse tähtajatute elamislubade jagamine, mida hakatakse kindla aja tagant üle vaatama ning iga kord otsustatakse, kui õigustatud need on.
Karm sisserändeseadus kehtestatakse põhjusel, et senine asüüliseadus asetab Hollandi elamumajanduse, sotsiaal- ja haridussüsteemi kukile liialt raske koorma.
Hollandi valitsusse kuulub Geert Wildersi Vabaduspartei (PVV), Liberaalne Vabaduse ja Demokraatia Partei (VVD), Uus Sotsiaalne Lepe (NSC) ja Kodanike-Põllumeeste Liikumine. Valitsusleppe oluliseks osaks on sisserände piiramine.
Toimetas Karol Kallas