Hollandis on spetsiaalsed eutanaasiabrigaadid lõpetanud sadade inimeste elu, kes võinuks elada veel keskmiselt 7 aastat. Nüüd on kavandamisel riiklik enesetapuprogramm neile, kes arvavad, et on elanud juba piisavalt kaua. Kui algul sooviti programm suunata vähemalt 70–75-aastastele inimestele, siis aja jooksul on hakatud seda pidama ealiselt diskrimineerivaks.
Eutanaasiaseadus jõustus Hollandis 2002. aastal. Kümme aastat hiljem seadustati ka enam kui 12-aastaste laste eutanaasia. Kümne aastaga sai eutanaasia üha normaalsemaks suremise viisiks, mida kasutati mitte ainult vähi, vaid ka pimedaksjäämise puhul või kui autistlik patsient ei suutnud enam oma igapäevaste toimetustega toime tulla. Psühhiaatriliste juhtumite arv kasvas 2-lt 56-ni, dementsete inimeste arv 1-lt 109-ni. Iga-aastaste eutanaasiajuhtumite arv kasvas selle ajaga 1800-lt 5500-ni.
Tänapäeval tegutseb Hollandis 50 mobiilset eutanaasiabrigaadi, kes 2015. aastal aitasid siit ilmast lahkuda 365-l inimesel, kellest enam kui pooled oleksid eeldatavalt võinud elada veel keskmiselt seitse aastat.
Hollandi tervishoiuminister Edith Schippers tegi 2016. aasta oktoobris ettepaneku luua riiklik enesetapuprogramm nendele, kes arvavad, et on elanud juba piisavalt kaua. Alguses sooviti programmi võimaldada vähemalt 70–75-aastastele inimestele, kuid aja jooksul on hakatud seda pidama ealiselt diskrimineerivaks.
Eutanaasia üha laiema leviku jooksul ei ole Hollandis enesetappude arv mitte vähenenud, vaid kasvanud. Samal ajal on naaberriigis Saksamaal, kus eutanaasia lubatud ei ole, enesetappude arv vähenenud.
Loe lähemalt siit.