Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (vasakul) tervitab 27. aprillil Brüsselis finantsspekulanti George Sorost, kes on saabunud arutama temaga Ungari küsimust. Foto: Scanpix

Kesk-Euroopa äsja migrandivabaks tsooniks kuulutanud Ungari peaminister Viktor Orbán hoiatas samas sõnavõtus Visegrádi “uksele prõmmivate globalismi jõudude” eest, mis tahavad muuta “meid, ungarlasi, homo brusselsicusteks.”

Ta selgitas oma kõnes, et erinevalt läinud sajandil “pahandust põhjustanud militaarsetest impeeriumitest on nüüd globaliseerimise kiiluvees kerkinud üles finantsimpeeriumid.”

“Pimeduse väge ei tohi iial alahinnata,” ütles Orbán, kuid julgustas kuulajaid teadmisega, et “ungarlased on vabaduse rahvas – eriline vabaduse rahvas.”

2010. aastal “ütlesid nad, et IMFi (Rahvusvaheline Valuutafond – toim) koju saata on võimatu. Nad ütlesid, et panku vastutusele võtta on võimatu. Et rahvusvahelistelt ettevõtetelt makse nõuda on võimatu. Et majapidamiskulusid vähendada on võimatu,” jätkas Orbán.

“Nad ütlesid, et kõikidele tööd tagada on võimatu, et migratsioonile vastu panna on võimatu, ja et migrantide invasiooni piiritaraga piirata on võimatu.”

Kuid aastal 2010 käivitunud Ungari eksperiment on tõestanud, et “me saame peatada migratsiooni, hoida globaliseerimise vaos, kammitseda Brüsselit, saboteerida finantsspekulandi tegevust, ning pista hullusärki selle pöörase idee Euroopa Ühendriikidest.”

Kui ühendada jõud poolakate, tšehhide ja slovakkidega, pole ungarlaste jaoks miski võimatu, ütles peaminister, kuid rõhutas lõpetuseks, et “kui me kaotame oma vabaduse, kui me kaotame oma riikliku iseseisvuse, siis kaome ka me ise.”

Kõnele ja kuulajaskonnale saab pilgu heita siin: