Õunakasvataja Steve Tennes. Foto: Alliance Defending Freedom / YouTube

Michiganis keelati katoliiklasest õunakasvatajal oma saaduste müümine linnaturul, kuna mees keelas kahel naisel korraldamast oma aias "laulatust".

Olles kuulnud Country Mill farmi omaniku Stephen Tennesi usust sellesse, et abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline liit, tõrjusid linnaametnikud ta "diskrimineerimise" klauslit kasutades turult välja.

Breitbarti andmetel viitasid linnaisad "tükk aega tagasi kehtestatud korraldusele seksuaalse orientatsiooni kaitseks ning [USA] Ülemkohtu otsusele anda samasoolistele paaridele õigus abielluda."

Tegelikkuses on tegemist värske muudatusega müügilepingute tekstis linnaturul, millega muuhulgas keelatakse diskrimineerimine seksuaalse orientatsiooni, sooidentiteedi ja -väljenduse alusel.

Samal ajal käib jutt farmeri eraomandusest 22 miili East Lansingi linnast eemal ning kaugel väljaspool selle jurisdiktsiooni.

Ajaleht Gay Star News on kuulutanud Tennesi vaated abielule "homofoobseks" ning East Lansing seadis farmer ärile tõkendi "homofoobsete religioossete vaadete" tõttu.

Tannes on pöördunud oma õiguste kaitseks kohtu poole ning teda esindab mittetulunduslik organisatsioon Alliance Defending Freedom.

Kaitsjate esindaja Kate Andersoni sõnutsi on Tennes tagakiusu all "vaid ühel põhjusel. Steve väljendas vaatevinklit, mis linnale ei meeldinud."

"Kui valitsus saab sulgeda uksed perefarmi pidajale üksnes tema poolt … väljendatud usuliste tõekspidamiste tõttu…, siis pole ükski ameeriklane vaba," ütles Anderson.

Vaata ka videolugu olukorrast: