Texase kristliku pagariäri üks omanikest Edie Delorme

Homopulmakooki küpsetamast keeldunud Texase pagaritest on saanud homoaktivistide vihakõne ja vihategude sihtmärgid. Nende maja on ähvardatud maha põletada ja teismelist poega jõhkralt vigastada. Ähvardustega on kaasnenud väiksemad vandalismiaktid ja sõim sotsiaalmeedias.

Möödunud aastal Texase osariigi väikeses linnakeses nimega Longview pagariäri ostnud Edie ja David Delorme on pidanud kogema ähvardusi ja halvustamist pärast seda, kui nad tänavu veebruaris keeldusid valmistamast pulmakooki samasoolisele paarile. Homopaar otsustas looga meediasse minna. Kristlasest abielupaari ja nende poega on ähvardatud, sotsiaalmeedias on aga nende kohta avaldatud pahatahtlikke kommentaare.

Vihasõnumite hulgas olid ka järgmised postitused: "Näeme põrgus, proua! Rassistlikud kriminaalid!" ja "Seda äri juhivad homofoobsed s…käkid."

"Meie [17-aastane] poeg sai telefonikõne, milles ähvardati meie maja maha põletada ja teda ennast katkise õllepudeliga vigastada. See oli arvatavasti kõige hullem," nendib Edie Delorme.

Väiksemat sorti vandalismi juba harrastataksegi, näiteks lõhuti nende postkast. Oma turvalisuse pärast muretsev abielupaar on palganud advokaadi, sest teavad, et ka mitmed teised kristlastest pagarid kogevad sama.

Homoseksuaal Valencia Marmolejo, kelle "pulmapäevaks" Delorme'id keeldusid kooki küpsetamast, on meedias öelnud, et tundis end äraütlemisest "dehumaniseerituna" ja et avalikke teenuseid pakkuvasse äriettevõttesse minnes ei peaks keegi muretsema selle pärast, et teda võidakse keelduda teenindamast ainuüksi selle tõttu, kes ta on.

Ent Edie ja David Delorme ei pea homoseksuaalseid inimesi oma vaenlasteks, vaid kinnitavad, et tahavad lihtsalt oma usulisi veendumusi järgida. Samamoodi ei soovi nad oma toodetega osaleda ettevõtmistes, mis propageerivad näiteks alkoholi, tubakat või hasartmänge. Kristliku paari sõnul on neile toetust avaldanud inimeste seas ka homoseksuaale, näiteks tuli pahatahtlike ähvardajate pärast vabandust paluma üks homopaar.

"Homoseksuaalidel on õigus elada oma elu. Kuid meie tahame elada oma usu kohaselt ning pidada oma pagariäri viisil, mis austab Jumalat," ütleb David Delorme.

Pagarite palgatud advokaadi Michael Berry sõnul on tema klientidel õigus pidada oma äri kooskõlas oma usuliste veendumustega.

"Me tahame võrdseid õigusi," kinnitab ka David Delorme. "Me tahame, et meid koheldaks võrdselt."

Loe lisaks siit ja siit.