Emily Thomes. Kaader videost.

Lesbilisusest vabanenud Emily Thomes räägib oma minevikust: "Võtsin omaks LGBT käitumismalli ja etiketi juba enne, kui olin saanud nooreks täiskasvanuks. Tegin kõike ebaloomulikku."

15-aastaselt homoseksuaalsuse omaks võtnud Emily Thomesi elustiil muutus, kui ta kohtas elavat Jumalat. LifeSiteNews räägib, kuidas varasest east mässaja olnud Emily teod viisid ta moraalitute valikuteni.

"Sain endale tähelepanu tavalisest erinevate vahenditega," selgitab ta internetis viimasel ajal kiirelt levinud videos "Armastus on armastus" ("Love is love"). Emily räägib endast enne usule tulemist kui "uskumatult isekast inimesest": "Tegin seda, mida pidasin enda arvates parimaks. See viis mind marihuaana suitsetamise ja muu enesehävitusliku käitumise juurde. Ka siis, kui näiliselt aitasin ja teenisin teisi, oli tegelikult tegemist minu au ja uhkusega."

"Pidutsesin, veetsin öid siin ja seal ja viieteistkümne aasta vanuselt rääkisin oma lesbilisusest ühele sõbrale," lisab Emily Anchored Northi toodetud videos. Ta tunnistab, et ei pidanud lugu teistest inimestest, ent teadis, kuidas jätta endast välispidine mulje ja avada vaid üksikutele oma "iseloomu tõelised sügavused".

"Lühidalt öeldes olid enne muutust minu tegevuse taganttõukavateks jõududeks uhkus ja eneseimetlus," iseloomustab Emily oma toonast olemust. Oma sõnul võttis ta täielikult omaks "LGBT-etiketi": "Lõikasin juuksed lühikeseks, riietusin poiste riietesse, kasutasin meeste riietusruume, tualettruume ja vannitube." Ta oli seda meelt, et kõik tema tegemised on Jumalale meelepärased. Emily arusaamadejärgne Jumal oli "kõige heatahtlik heakskiitmine." Seda järgides sai tema homoseksuaalsus üha avalikumaks ja ta langes üha enam ebaloomulikkusse.

"Nautisin seda pinget, mida andis mulle normaalse elu piiridest väljapool elamine ja sealleiduva kogemine. Proovisin tugevamaid narkootikume, huvitusin üha enam keelatud seksuaalsetest aktidest ja hankisin endale paar tätoveeringut," meenutab ta. Hoolimata välispidisest õnnelikust väljanägemisest tundis Emily oma südames lootusetust. Kui ta oli saanud 22-aastaseks, kutsusid töökaaslased teda koos Piiblit lugema. Kuna tema ema oli samuti seal, soostus Emily kaasa minema. Ta valmistus aga sealt lahkuma, kui kõne alla oleks tulnud homoseksuaalsus.

Piibliringis osalenud naised jagasid oma Jumalaga seotud positiivseid kogemusi. "Minul ei olnud midagi sellist olnud ja see ärritas mind," möönab Emily. Ta oli üsna üllatunud sellest, et tõeline Jumal ei olnudki "kõike aktsepteeriv", nagu ta oli endale ettekujutanud. "Teadsin, mida ütleb Piibel homoseksuaalsusest, aga ma ei olnud sellest välja teinud, sest minu arusaamine Jumalast oli õige vähene," tõdeb ta nüüd hiljem. Ta hakkas lugema Piiblit ka iseseisvalt ja kahtlema oma valikutes ja selles, kes ta oli: "Kas ma olen tõesti kindel, et minu homoseksuaalne käitumine on samaväärselt minu identiteet nagu minu sugu ja rassiline kuuluvus?"

Ta otsis homoseksuaalsust puudutavaid piiblisalme ja räägib, et tundis end kui välgust tabatuna, kui leidis esimese Korintose kirja kuuenda peatüki 9. ja 10. salmi:

"Või te ei tea, et ülekohtused ei päri Jumala riiki? Ärge eksige: ei kõlvatud ega ebajumalateenijad, ei abielurikkujad ega lõbupoisid ega meestepilastajad, ei vargad ega ahned, ei joodikud ega pilkajad ega riisujad päri Jumala riiki!"

"Sel päeval avanesid minu silmad tõeliselt. Äkitselt ei suutnud ma enam vastu vaielda. See oli selge. Kuulusin nende hulka, kes ei pääse Jumala Kuningriiki. See ajas mulle tõeliselt hirmu nahka."

Siis avastas ta Piiblist järgmise, miljoneid elusid muutnud üheteistkümnenda salmi:

"Ja sellised olid mõned teiegi seast. Kuid teie olete puhtaks pestud, te olete pühitsetud, te olete õigeks tehtud Issanda Jeesuse Kristuse nimes ja meie Jumala Vaimus."

Uue lootuse valgus täitis Emily südame. Ta mõistis, et Jumal tervendab ja muudab inimesi – just temasuguseid. "Kogu mu elu muutus sel päeval. Ma haarasin Tema käest usus … olin hämmastunud sellest armust, mida Ta minu suhtes üles näitas," tunnistab Emily.

Ameerika uudistekanal ja blogisait Huffington Post on näidanud üles huvi Emily "juhtumi" vastu ning on mures selle queeri-vastase sõnumi ja teismeliste seas leviva populaarsuse pärast. Huffington Posti sõnul on Emily video "Love is love" tehtud selleks, et meelitada seda vaatama noori queer'e, kes kahtlevad oma seksuaalsuses.

Väljendit "Love is love" on sageli kasutatud LGBTQ-suhete propageerimiseks ja heakskiitmiseks. Emily video tootnud Anchored North kasutas ka vikerkaarelippu video reklaamtreileris ja HP arvates on see "homoõiguste eest võitlemise sümbol".

Kõnealust video on siiani näinud enam kui 1,5 miljonit inimest. Emily on nüüdseks olnud kaks aastat abielus ja ootab oma esimest last. Ta soovib jagada oma lugu, et anda endasugustele lootust. Ta räägib sellest, et tee homoseksuaalsusest Kristuse juurde ei ole alati lihtne, ent see teeb inimesest terviku. "Jumal ei kutsu meid mitte ainult heteroseksuaalsusesse, vaid ka pühadusse," rõhutab Emily, kes on üks paljudest homoseksuaalsusest paranenud inimene. Muutused ja homoseksuaalsusest paranemine on võimalikud.

Tõlkinud Roland Tõnisson, artikkel ilmub väljaande Oikeamedia loal.

Võid Emily sõnumit jälgida ka Facebookis.