Horvaatia president Zoran Milanovic. Foto: Scanpix

Horvaatia president Zoran Milanović leidis riigi ELi keskmisega võrreldes madalat vaktsineerimise taset ajakirjanikele kommenteerides, et tase on tegelikult piisav. Presidendi hinnangul ei kujuta vaktsineerimata inimesed ennast vaktsineeritutele ohtu ning viiruse täielik elimineerimine pole tema sõnul võimalik.

"Mind ei huvita – oleme piisavalt vaktsineeritud ja kõik teavad seda. Me ei lähe üle 50%, las piiravad meid okastraadiga sisse. Nad ei tee seda. Oleme piisavalt vaktsineeritud, sest nemad (EL riikide kodanikud – toim.) on piisavalt vaktsineeritud. Nii et nende perspektiivist oleme piisavalt vaktsineeritud. Pole võimalik, et me neid ohustaks," leidis Milanović.

"Milline on praegu eesmärk? Kui see on viiruse täielik eemaldamine – ma pole kuulnud, et keegi seda eesmärgiks nimetaks – aga kui keegi nimetab, siis ütlen, et ta on hull. See on võimatu. Tahame koroonat elimineerida? See on võimatu," leidis president.

Milanović alustab enda sõnul iga päeva CNNi ja teiste sarnaste kanalite vaatamisega ja mõtleb, kumb neist hull on. "Nad on algusest peale paanikat levitanud. Pole täielikku turvalisust, pole elu ilma haigeks jäämise riskita. Inimesed haigestuvad tuhandetesse haigustesse. Oleme rääkinud poolteist aastat koroonast. Olgu – üks aasta, saan aru, õigustan, olin selle poolt. Uuest aastast kuulen aga ainult jama," leidis president.

Horvaatias on viimastel andmetel täielikult vaktsineeritud 41% ja ühe doosiga 2,7% kõigist elanikest. Eestis on samad näitajad vastavalt 45% ja 12% ning Euroopa Liidus tervikuna keskmiselt 62% ja 4,8%.

Toimetas Jaanus Vogelberg