Kui minna siit kilomeetri jagu paremale, oledki varsti Lisdoonvarnas. Foto: Flickr

Tilluke Lisdoonvarna paisub varjupaigakeskuseks kehastuva võõrastemaja tõttu kõva kolmandiku võrra ning ühe elaniku hinnangul on see Iirimaa kui Euroopa Liidu "orjariigi" saatus.

"Ei meie tea, kust need inimesed siia tulevad. Nad ei ütle meile, mis maadest. Mis usku nad on," ütles Breitbartile portaali endine toimetaja Michael Walsh.

Tema sõnutsi tõotab veidi üle 300 elanikuga Lisdoonvarna ootamatu tulnukate tulva tõttu hoopistükkis teiseks muutuda, kuid paljud kohalikud olla mures, et kui nad häält tõstavad, siis saavad rassisti sildi külge.

Läinud nädalal hääletasid varjupaigakeskuse vastu küll 93 protsenti külaelanikest ning võõrastemaja pidaja tõotas lepingule mitte alla kirjutada, kui rahvas ei taha.

"Aga ta vingerdas välja" oma lubadusest, rääkis Walsh – ja spekuleeris, et mehele hakkab tiksuma üks kuni kaks miljonit eurot riigiraha aastas.

Siiani pole eraldi ja mere taga asuvale Iirimaale ülisuurt pagulastesumma saabunud ning mõnedele on "jäänud mulje, et nendest inimestest saavad iirlased, üsna üleöö, ja kõik saab jätkuvalt olema suurepärane," ütles Walsh. "Aga tegelikult pajatab Rootsi, Prantsusmaa ja Saksamaa [lähi]ajalugu, et nii ei pruugi minna."

Ning "paljud on mures, aga rassistiks nimetamist nad ka ei taha ning küla on praegu parajas plindris," kurtis ta.

Lisaks käis varjupaigakeskuse kavandamine "täiesti salajas. Mitte keegi ei teadnud sellest midagi veel kaks nädalat tagasi!"

Samal ajal käivad Euroopa Liidus sisserändajate sundkorras laialijaotamise veskid ning Iiri valitsus annab ajakirjanikele raha, et eesootav dramaatiline rahvastikukasv positiivselt kajastuks.

Ka Lisdoornvarnal pole "ilmselt võimalust seda [tulijate tulva] takistada" sest "kohalikud poliitikud lihtsalt laiutavad käsi," kurdab Walsh ja väidab, et Iiri poliitika on euromeelsete peavooluparteide surmahaardes ning teisitimõtlemist ei sallita.

"See on hää näide sellest, kuidas Iirimaa oli Inglismaa koloonia… ja nüüd ta on jälle orjariik, Brüsseli oma."

Iirimaa 2.0: valitsus maksis kinni "miljoni uusiirlase" artiklid