Reedel häälteas Iirimaa parlamendi alakoda häältega 127-31 seaduseelnõu poolt, millega seadustatakse abort kõigi 9 raseduskuu jooksul, kui eksisteerib oht ema elule (mis hõlmab ka ema poolt enesetapuga ähvardamise võimalust).

Pro-Life liikumise Youth Defense esindaja Clare Molloy sõnul on tegemist "väga tumeda päevaga Iirimaa ajaloos, kuna seadusandja on sulgenud oma silmad meditsiinilise tõestusmaterjali suhtes, taganenud oma valimisteeelsest lubadusest mitte muuta abordiseaduseid ning seadustanud sisuliselt süütute sündimata laste surmanuhtluse."

"See on barbaarne," ütles prl Molloy. "Ja nagu Tööpartei saadik Roisin Shortall osundas, on selle seadusemuudatusega avatud ukse ka järgmistele muudatustele. Muudetud seadus lubab otseselt ja tahtlikult tappa täiesti terve beebi, keda kannab täiesti terve ema ning võimaldab seda kõigi 9 raseduskuu vältel."

Parlamendi alamkoda hääletas abordiseaduse liberaliseerimise poolt hoolimata tõsiasjast, et valitsuskoalitsiooni juhtpartei lubas valimiste eel mitte abordiseaduste muuta. Samuti ei teinud parlament välja tõsiasjast, et eelmisel nädalavahetusel toimus Dublinis sündimata inimeste eluõiguse toetuseks Iirimaa läbi ajaloo suurim meeleavaldus, millest võttis osa ca 60 000 inimest.

Loe lähemalt portaalist LifeSiteNews.com.