Tühi voodi kreemja ja roosaka pesuga. Foto: Suze/bigstockphoto.com

Iiri valitsus palub osana oma pagulasprogrammist loovutada oma tühjad toad kuni aastaks ajaks migrantidele, vahendab Breitbart.

Kui te "lubate [meile] oma vakantse kinnisvara või vaba toa, mängib see olulist ja väärtuslikku rolli aitamaks Süüria pagulastel oma elud taas üles ehitada ning end Iiri kogukondades sisse seada," kirjutab valitsus.

Samal eesmärgil palutakse eraldada ka suvilaid, aiamaju ja muid kasutuseta seisvaid ruume.

Igale migrandile antaks kaasa tugiisik, kes aitaks teda sellistes küsimustes nagu haridus, tervishoid ja tööhõive, kirjutab valitsusega koostööd tegev Iiri Punane Rist.

Skeemiga katsetati ka aastal 2015, mil oma toad või muud ruumid andsid üles kokku 668 inimest, kuid erinevatel põhjustel läksid neist käiku vaid mõnikümmend.

Sageli selgus, et inimesed ei taha enda juurde üksikuid noormehi – kes moodustavad aga pagulastest lõviosa.

Punane Rist ja Iiri peavoolumeedia ei väsi samal ajal avaldamast lugusid ühest ja samast naisterahvast, kes endale imeliselt "rikastava" pagulase leidis.

26-aastane süürlane on saanud "otsekui pere osa" ning, kuna ta oskab süüa teha, on Wassim andnud Mary O'Reilly "majale Lähis-Ida kultuuri süsti."

Perenaine "armastab erinevaid kultuure. Tänavu käisin ma Kuubas. Ma armastan palju reisida ja oleksin hea meelega Damaskuses ka käinud, aga nüüd tuli see kultuur siia minuga koos elama."

Iirimaa 2.0: külake "orjariigis" kasvab kolmandiku võrra