Moshe Ya'alon Iisraeli kaitseministrina 2014. aasta kevadel Jeruusalemmas kõnet pidamas. Foto: Scanpix

Väljaandele Times of Israel antud intervjuus süüdistas endine Iisraeli kaitseminister Moshe Ya’alon Türgi presidenti Recep Tayyip Erdoğani Euroopa teadlikus islamiseerimises, ujutades seda üle moslemitest migrantidega nii Türgist kui mujalt.

Ya’alon, kes on teatanud kavatsusest järgmistel valimistel Iisraeli peaministriks kandideerida, kirjeldas Erdoğani kui Moslemi Vennaskonna liidrit, kes võistleb Iraani ja Saudi Araabiaga globaalse ülemvõimu nimel.

Iisraeli poliitiku sõnutsi toetab Türgi liider osana oma taktikast rahaliselt pagulaste ja migrantide suunamist Lähis-Idast Euroopasse, vahendab Breitbart.

Näitena sellest meenutas Ya’alon talle ühe Kreeka ametniku poolt räägitud lugu marokolasest, kes ostis lennupileti kodumaalt Istanbuli vaid 50 dollari eest ning sõitis sealt kummipaadiga Kreekasse.

“See sõit oli rahastatud. Kes seda rahastas? Neid lükatakse Euroopasse,” väitis Ya’alon.

“Erdoğan käitub kui Moslemi Vennaskonna liider ning ta tahab islamiseerida Euroopat. Seega, kui eurooplased nõudsid, et ta peataks [migrantide sisse]voolu, mida ta neilt palus? Lubada türklased viisadeta Euroopasse. Ja mida ütles ta kolm nädalat tagasi Euroopas elavatele türklastele? Tõstke oma sündivust! See on Euroopa islamiseerimine.”

Islam ja Euroopa. Kiirkursus