Magneto ja George Soros Pilt: @BogusThought/Twitter

Iisraeli diasporaa ja sotsiaalkaitseministri Amichai Chikli sõnul rahastab George Soros juutide vaenlaseid ja tema kritiseerimine ei tähenda juudivastasust.

Järjekordne Sorose kriitika ja antisemitismi ühte patta panemine sai alguse 16. mail, kui ettevõtja Elon Musk postitas Twitterisse lühikese säutsu: "Soros meenutab mulle Magnetot." (Hollywoodi superkangelaste frantsiisi X-Men kurjam.) 

Seejärel ta täiendas oma postitust: "Te eeldate, et ta tahab head. Ta ei tee seda. Ta soovib ära hävitada tsivilisatsiooni tegeliku koetise. Soros vihkab inimkonda."

Järgmisel päeval palus ta oma postituste eest vabandust, kuna need olid Magneto suhtes väga ebaõiglased.

Deborah Lipstadt Foto: Scanpix

Mille peale arvas, et tal on midagi asja kohta öelda Ameerika Ühendriikide juudivaenu jälgimise ja selle vastu võitlemise eriesindaja (U.S. Special Envoy to Monitor and Combat Antisemitism) Deborah Lipstadt.

Juudivaenu jälitaja leidis, et Sorose pelgus on tingitud tema juudi päritolust:

"Sõltumata asjaoludest, mida keegi arvab George Sorose poliitikast või tema algatustest, on äärmiselt ebasiiras eitada, et paljud tema vastu suunatud ad hominem rünnakud kasutavad klassikalisi antisemiitlike troope ja retoorikat. Möödunud aegadel kutsusid antisemiidid oma juudi vandenõuteooriate levitamiseks välja Rothschildide perekonda. Täna kasutavad nad selleks Sorost.  

Amichai Chikli Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

USA juudiõiguste kaitsja ja teised Sorose lemburid kutsus 18. mail korrale Iisraeli sotsiaalse võrdsuse ja diasporaa afääride minister Amichai Chikli:

"Iisraeli ministrina, kelle haldusalasse kuulub võitlus antisemitismiga, soovin ma selgitada, et Iisraeli valitsus ja enamus Iisraeli kodanikest peab Elon Muski imetlusväärseks ettevõtjaks ja eeskujuks. Sorose – kes rahastab Iisraeli riigi ja juutide suhtes kõige vaenulikumalt meelestatud organisatsioone – kritiseerimine on kõike muud kui antisemitism. Hoopis vastupidi!"

Toimetas Karol Kallas