Iisraeli tervishoiuminister Nitzan Horowitz. Foto: Scanpix

Iisraeli tervishoiuministri Nitzan Horowitzi arvates pole COVID-passil mingit meditsiinilist põhjendust, vaid seda juurutatakse selleks, et sundida inimesi end vaktsineerima, vahendab LifeSiteNews.

Iisraeli siseminister Ayalet Shaked tegi tervishoiuministerile Nitzan Horowitzile ettepaneku võtta koroonapassi nõutavatest kohtadest välja ujulad ja restoranid. Tervishoiuminister vastas, et ujulad võib välja võtta, aga restoranid mitte, et motiveerida inimesi end vaktsineerima. 

Vestlus kahe ministri vahel toimus Channel 12 News uudistekanali otseülekandes, kus Horowitz ei olnud ilmselt teadlik toimuvast otseülekandest, kirjutab Jewish News Syndicate. Horowitz kinnitas siseministrile, et epidemioloogiliselt ei ole COVID-pass põhjendatud, kuid inimesi on vaja survestada vaktsineerimisele, vastasel juhul ei tulda pandeemiaolukorrast välja.

Alates 18. augustist on Iisraeli COVID-pass nõutav näiteks ujulates, muuseumides, raamatukogudes, rahvusparkides, varasemalt oli nõue kehtestatud juba hotellides, restoranides, spordisaalides ja avalikel üritustel. Vaatamata kõrgele vaktsineeritute protsendile on Iisraelis suur koroonasse haigestunute arv, sealjuures on hospitaliseeritutest 85-90% vaktsineeritud, sõnas dr Kobi Haviv, Jeruusalemma Herzogi haigla direktor augustis. 

Toimetas René Allik