Foto: Hippopx

Endise Rahvusvahelise Valuutafondi asedirektori Desmond Lachmani sõnul on Joe Bideni poliitikatest tingitud inflatsioon, rahatrükk ja hiiglaslikud valitsuse kuluprogrammid Ameerika Ühendriikide majanduse jaoks probleem.

Lachmani sõnul tekitavad Bideni poliitikad aastas riigieelarvesse kuni viieteistkümne protsendise puudujäägi. Tema sõnul pole selline ülemäärane kulutamine jätkusuutlik ja võib viia Ameerika Ühendriigid pankrotti, vahendab uudistekanal OANN.

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) majandusteadlane osutas, et Bideni valitsuse poolt tehtavad majandusotsused toovad kaasa rahvusvaluuta devalveerimise ja võimendavad vaesust, nagu seda võib näha suures hulgas Ladina-Ameerika riikides. 

"Otsused, mida täna ette valmistatakse, toovad kaasa inflatsiooni," kinnitas Lachman. "Kui panna kokku taristu- ja perede toetamise kava ning seda ei rahastata päris maksudest, mis piiravad kulutamist, siis sellega suurendatakse ainult inflatsioonisurvet." 

Tema sõnul peaks Föderaalreserv inflatsioni kammitsas hoidmiseks tõstma intressimäärasid ja peatama rahatrüki. Samas see ei lahendaks eelarveprobleeme.

"Minu arust on selle riigiga (USA) läinud valesti see, et poliitikas pole kedagi, kes seisaks pisutki vastutustundlikku eelarvepoliitika eest. Nii me näeme, kuidas eelarve puudujääk kasvab ja kuidas võlg suureneb," jätkas Lachman.

Lachmani sõnul toovad Bideni poliitikad lõpuks kaasa börsi- ja elamuturu mullide lõhkemise, mis omakorda võib riigis kaasa tuua majanduslanguse. 

Toimetas Karol Kallas