Berliinis tegutsev türgi-kurdi päritolu advokaat Seyran Ates kritiseerib Euroopa juhte islami ohtude alahindamise pärast. Foto: Scanpix

Immigranditaustaga islami kriitik Seyran Ates kritiseerib Euroopa juhte islami ohtude alahindamise pärast. Ates elab ööpäevaringselt politsei kaitse all.  

Berliinis tegutsev türgi-kurdi päritolu advokaat Seyran Ates kolis Saksamaale oma vanemate juurde 50 aastat tagasi ning on tänapäeval tuntust kogunud Saksamaa kristlike demokraatide naispoliitikute naiivse suhtumise kriitikuna islamiküsimustele, vahendab Soome portaal "Kansalainen".

Atesi kriitikanoolte sihtmärkideks on liidukantsler Angela Merkel, Euroopa Liidu äsja ametisse nimetatud esimees Ursula von der Leyen ja tema asemele Saksamaa kaitseministriks tõusnud Kristlik-Demokraatliku Liidu värske esimees Annegret Kramp-Karrenbauer.

Ates on korduvalt rõhuranud, et Saksamaa poliitiline ladvik ei võta Islamivennaskonna sarnaste rühmade ohtu tõsiselt

Ates ei mõista sakslaste poolt harrastatavat enesevihkamist, kui kõne alla tulevad kontaktid teiste kultuuridega. Niinimetatud „68.-aasta" sugupõlve saksalikkuse halvustamine ja võõraste ees koogutamine ei ole üldse vajalik, vahendab väljaanne Junge Freiheit.

Advokaat, kirjanik ja naisaktivist Ates, kelle kitsamaks erialaks on kriminaal- ja pereõigus, on eriti karm vasakpartei ja roheliste suhtes, kes oma sõnades võitlevad naiste õiguste eest, ent ei võta sõna moslemitest naiste riietumiskoodi ja alaealiste tütarlaste vastu suunatud seksuaalse vägivalla asjus.

Ates on sagedaste ähvarduste sihtmärgiks. Aastal 1984 tappis palgamõrvar tema kliendi ja haavas raskelt ka Atest ennast. Kuriteo toimepanijat ei karistatud ja ta elab siiani vabana Berliini Kreuzbergi linnaosas.

Ta oli aktiivne liberaalse mošee asutamisel. See avati 2017. aastal asub Berliinis ja tegevussuunaks on maise ja vaimuliku võimu eraldamine islamikogukonnas.

Roland Tõnisson