Marina Kaljurand. Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

Kirjanik Indrek Hargla leiab, et Eesti vabariigi president ei ole ametnik, vaid vaimne kapten, kes peab seisma rahvusriigi aadete eest. Hargla sõnul on riik kriisis ja sellest ei ole võimalik välja jõuda, kui riigipeaks pannakse poliitiline käpik.

“Me näeme praegu, et presidendiks üritatakse upitada ühte kuulekat ametnikku. Me teame, et selle tarbeks on üles blufitud mingisugune väidetav rahvatoetus,” kirjutab Indrek Hargla Õhtulehes.

“Loomulikult ei ole sellist asja olemas. Selles on lihtne veenduda, kui meelde tuletada, kas on mingid objektiivsed tegurid, mis lubavad sellisel toetusel tekkida või mitte. Kas see kandidaat on olnud mõne rahvaliikumise juht, ajanud mingit iseseisvat poliitikat, tõestanud veenvalt oma mõjuvõimu ja sõltumatust? Kas ta on teinud iseseisvat karjääri, alustanud midagi ja viinud lõpuni, pälvinud tunnustuse ja leidnud järgijaid? Me elame aga ajal, kus ootame presidendilt riigielu oluliste murekohtade märkamist ja mitte ümmargust poliitkorrektset loba.”

“Uus riigipea peab olema isiksus ja juht, ta peab olema elus midagi olulist algatanud ja saavutanud, ennast varemalt kehtestanud, tõestanud oma autoriteeti ja usaldusväärsust. Eesti vabariigi president ei ole ametnik. Meie riik on kriisis ja sellest ei ole võimalik välja jõuda, kui riigipeaks pannakse poliitiline käpik,” usub Hargla.

Loe lähemalt siit.