Ettevõtja Indrek Neivelt mõtiskleb oma blogis, et elu Eesti Vabariigis meenutab üha enam Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi aega, ning küsib, millal kork eest ära lendab ja algab "laulev revolutsioon vol2".
"Olen juba siinsamas blogis varem kirjutanud, et meie tänane rahandusministeerium on sama suur kui kunagine Plaanikomitee. Samas ei ole plaane ja ettevõtted kuuluvad eraomanikele. Töötajaidki Eestis viiendiku võrra vähem," kirjutab ärimees ja pangandustegelane Indrek Neivelt ja jätkab:
"Meil on kõikvõimalikke regulatsioone suurusjärgu võrra rohkem kui oli kolmkümmend aastat tagasi. Ei ole enam eluvaldkonda, kus võib ise oma peaga mõelda ja tegutseda. Ja vastutada."
"Vaadates ministeeriumite ja erinevate ametite uusi kasvavaid peakontoreid on selge, et regulatsioone tuleb ainult juurde, mitte ei jää vähemaks. Vahepeal tehakse rahva lollitamiseks bürokraatia vähendamise töögrupp, aga tegelik elu läheb ikka samamoodi edasi," täheldab Neivelt.
"Meil ei jätku majanduse jaoks töökäsi ja neid tuleb majanduseliidi arvates juurde meelitada. Nii nagu nelikümmend aastat tagasi. Meie majandusminister arvab, et majandus areneb paremini kui ministeeriumist aktiivselt juhitakse. Viisaastakust on saanud rahastusperiood. Ainult plaane ei ole endisel kujul. Meie valitsus võitleb alkoholiga. Jne."
"Kas ainult mulle tundub, et me oleme siin juba olnud?" küsib Indrek Neivelt.
"Kas meie kohta võiks siis öelda, et ükskõik kas me ehitame sotsialismi või kapitalismi, aga samasse kohta jõuame me ikka välja? Huvitav, millal kork eest ära lendab ja laulev revolutsioon vol2 algab?"
Loe blogipostitust siit.