Indrek Tarand. Illustratsioon: Objektiiv

Välisministeeriumi ametnik, kunagine sotsialistist poliitik ja osalusdemokraatia spetsialist Indrek Tarand sai jälle kinga, sedapuhku välisminister Urmas Reinsalu käest. Postimehe teatel viis politsei ööl vastu kolmapäeva Tarandi jaoskonda kainenema, peale seda kui ta oli üritanud kriminaalses joobeseisundis ministeeriumi parklast autoga lahkuda.

Ööl vastu kolmapäeva viidi Tarand politsei abil välisministeeriumi hoone juurest jaoskonda, kuna oli üritanud ministeeriumi parklast välja sõita kriminaalses joobeseisundis, teatas Postimees.

Tarand pidi alustama 1. augustist tööd Eesti suursaatkonna asejuhina Minskis, kuid vahejuhtum põhjustas tema vallandamise välisministeeriumist.

"Minu vastus on üks ja selge: loomulikult sellise teo toimepanija ei saa jätkata välisministeeriumi teenistuses ja seni peab asjuriülesandeid täitma lähetuses olev diplomaat," leidis välisminister Urmas Reinsalu vahejuhtumit Postimehe ajakirjanikule kommenteerides.

Kolmapäeva õhtul teatas välisministeerium, et Tarand esitas lahkumisavalduse, mille ministeerium rahuldas.

Tarand on silma paistnud oma käitumisega sotsiaalmeedias, kus enne eelmisi parlamendivalimisi saatis ühe kodaniku otsesõnu p***e, sõimas teda idioodiks ning lubas "lollidele molli anda".

Tarand on tuntud ka osalusdemokraatia spetsialistina, kui ta 2018. aasta hilissügisel toimunud EKRE piketil rebis korraldajatelt mikrofoni ja asus kuulutama meeleavalduse eesmärgile vastupidiseid sõnumeid. Intsident lõppes rüselusega.

Toona keeldus politsei Tarandi vastu menetlust alustamast, kuna leidis, et mikrofoni haaramisega sai Tarandist koosolekul osaleja.

„Indrek Tarandi tegevuse eesmärk ei olnud koosoleku laiali ajamine, vaid oma sõnavõtuga sai temast pigem koosolekul osaleja," põhjendas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit politsei otsust.

Tarand on purjuspäi rooli istunud ka varem. 2002. aasta juulis pidas politsei Tarandi Tallinnas Endla tänaval kinni ja kõrvdas autoroolist, kuna tollane välisministeeriumi kantsler puhus alkomeetrisse 1,07-promillise joobe. Ka toona pidi Tarand vahejuhtumi tõttu ametist lahkuma.

Toimetas Markus Järvi