Portsmouthis avastati neljapäeva hommikul ühe islamikooli värava külge seotud seapea. Kuna siga on moslemite jaoks rüve loom, peab Hampshire politsei juhtunut väga tõsiseks vihakuriteoks.
"Me võtame seda intsidenti väga tõsiselt ja teeme kõik, mis meie võimuses, et süüdlased kätte saada," ütles Hampshire politseametnik Will Schofield ja lisas: "Me ei kavatse sallida Portsmouthis selliseid tegusid, mille eesmärgiks on rikkuda meie kogukonna erinevate osade vahelised head suhted."
Islamikooli juhi Luthfur Rahmani sõnul on nad juhtunust väga ärritunud, kuid loodavad, et intsident ei kahjusta moslemite häid suhteid kohaliku kogukonnaga. Sarnane vahejuhtum leidis sama kooli juures aset ka paar aastat tagasi, kui teravatipulise aiavarba otsa torgati seapea.
Samas ei reageerita Ühendkuningriigis sama otsustavalt kristlaste usuliste tunnete riivamisele.
Näiteks 2009. aastal pandi Šotimaal Glasgow' moodsa kunsti galeriis inimõigusi ja eriti seksuaalvähemuste õigusi toetaval kunstinäitusel "Untitled 2009: Jumala näo järgi loodud" külastajatele kommenteerimiseks välja piibel. Kunstnik Anthony Schrag selgitas, et kuna religioon tõukab seksuaalvähemused välja, tuli talle idee, et homo- ja transseksuaalid võiksid end ise Piiblisse sisse kirjutada.
Nii jättiski üks näitusekülastaja piiblisse järgmise mõtteavalduse: "Olen bi ja naine & selle üle uhke. Ma ei vaja jumalat, kellele see pettumuse valmistab". Teine külastaja nimetas Piibli Jumalat "fašistlikuks", keegi aga oli kristlaste pühakirja sodinud sõnad: "P…e see Piibel!"
Piibli rüvetamise mõistis tollal hukka koguni paavst Benedictus XVI, kelle nõunik nimetas kõnealust kunstiprojekti "vastikuks ja solvavaks". "Koraani puhul nad isegi ei mõtleks midagi taolist teha," kommenteeris ta.