Ouistrehami elanik 5. oktoobril rattaga suudaanlastest möödumas. Foto: Scanpix

Väike Prantsuse sadamalinn on vandumas alla väheste olemasolevate politseinikega vallatlevalt kassi ja hiirt mängivatele migrantidele, kes ühe noormehe sõnutsi saavad sealt ükskord Inglismaale nagunii.

Kuna Calais juurest mere alt saareriiki viivasse tunnelisse saamine on muutunud keerukamaks, kogunevad migrandid parvedena Ouistrehami ning jahivad võimalusi veoautode furgoonis laevale saada, kirjutab Breitbart.

Enamjaolt on õnnekütid pärit Eritreast ja Sudaanist, kuid külalisi on ka Albaaniast, Pakistanist, Iraanist ja Afganistanist.

Hädas on nii linnarahvas kui veoautojuhid, sest migrandid jõlguvad linnas ringi, on ähvardava olemisega, ahistavad kohalikke ning kangutavad lahti veokite uksi ja haagiseid.

“Iga päev nad kükitavad mu maja seina vastas. Me ei tunne end turvaliselt,” ütles 46-aastane ettekandja Alain Hurel.

“Üks päev üritasid nad mu naiselt telefoni ära võtta. Politseinikke pole piisavalt. Me oleme rindejoonel ja keegi ei aita.”

Daily Maily korrespondentide sõnuti asuvad migrandid linnakese ümbruses igapäevaselt positsioonidele kolm tundi enne parvlaeva teeleminekut.

“Mõned sooritavad pettemanöövreid, et politsei kõrvale juhtida. Teised võtavad sel ajal sihikule valgusfooride taga peatuvad veoautod,” ütles üks.

“Me nägime, kuidas nad tosinate kaupa peidupaigast välja kargasid ja veoautosid lahti kangutasid. Need, kes välja jäid, panid uksed taas riivi, kui roheline tuli süttis.”

Seetõttu “ei peatu paljud veoautojuhid enam punase tule taga, mis arusaadavat tekitab probleeme.”

Linnapea Luc Jammet on tunnistanud, et Ouistreham ei ole väikelinnana suuteline tegema tegemist “hästi koordineeritud noorte meeste gruppidega, kes on täis otsustavust jõuda Suurbritanniasse.”

Olukord on niivõrd nutune, et politseinikel on lihtsalt palutud edastada teolt tabatud migrantidele hoiatus ja lasta neil lipata.

Nii uhkeldaski üks neist Briti korrespondendile, et on kahe kuu jooksul juba vähemalt 45 korda kinni peetud ja lahti lastud.

“See on mäng,” itsitas ta. “Ühel päeval ei saa nad mind kätte ja ma pääsen Inglismaale. Olen selles kindel.”

Daily Maili rohkete piltidega lugu avaneb siit.