Ajalehe Bild endise peatoimetaja Hans-Hermann Tiedje arvates on Saksa ajakirjanike rikutus ja ebaprofessionaalsus suisa uskumatu. Foto: Cbies/Bigstockphoto.com

Ajalehe Bild endise peatoimetaja arvates on Saksa meedia Donald Trumpi vastu suunatud kajastus "väljakannatamatult ebaprofessionaalne" ning reaalsusest irdunud.

"Katastroofiline," ütles Trumpi puudutava kajastuse kohta Hans-Hermann Tiedje, kes nüüd juhib konsultatsioonifirmat WMP Eurocom AG.

Vaadates valimisõhtul telekanaleid ARD ja ZDF leidis Tiedje, et ajakirjanike rikutus ja ebaprofessionaalsus olid lausa uskumatu.

"Iga arvu ja infokillu esitamisel näitasid nad välja oma pettumust ja õudu," ütles Tiedje.

Meeleheitlikult patuoinast otsides alustasid ajakirjanikud sellest, et "süüdistasid küsitlusfirmasid. Siis hakkasid meie kommentaatorid kinnitama, et Trumpi poolt hääletasid ainult lollid valged vanamehed, mis on nonsenss."

Tänaseni pole Trumpi puudutav kajastus Saksa meedias muutunud, nentis Tiedje: "Mida iganes ta ütleb, mida iganes ta teeb, Saksa teletegijate silmis pole see iial õige."

Üldse on televisiooni kõnelema kutsutud isikute valik Tiedje arvates "eriskummaline."

"Eeldades, et rahvaküsitlused on korrektsed, ei toeta kaks kolmandikku sakslastest enam avatud uste poliitikat, aga telesaadetesse kutsutud külaliste koosseisus ei peegeldu see kunagi," selgitas ta ja lisas, et massilise sisserände suhtes kriitilised isikud "ilmselt häiriksid televisioonis töötavaid poliitilisi ajakirjanikke."

Meedia "selektiivne külalistevalik" on osa laiemast probleemist, kus "poliitiline eliit korreleerub meediaeliidiga," ütles Tiedje.

Tulemuseks on olukord, kus "pole ime, et paljud vaatajad ja valijad ei koge enam, et neid võetakse tõsiselt," ning nad on hakanud vältima "trükimeediat, televisiooni ja raadiot" interneti kasuks.