Isamaa avalikustas oma valimisprogrammi

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder tutvustamas 15.01.2019 pressikonverentsil erakonna valimisprogrammi. Foto: Isamaa

Esmaspäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus kinnitas riigikogu 2019. aasta valimiste lõpliku programmi. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa erakond rahvuslikult mõtlevatele inimestele, kes usuvad vaba turumajandust ja soovivad paremat tulevikku oma peredele ja lastele.

“Erakonna programm toetab Eesti arengut ja põhimõtteid, mille eest on erakond seisnud alates Eesti iseseisvuse taastamisest. Isamaa programmis on olulisel kohal eesti keele ja kultuuri hoidmine, täielik üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile, inimeste valikuvabadus, aga ka majanduskeskkonna stabiilsus ja rahvuslik julgeolek,” ütles Seeder.

“Isamaa seisab pereväärtuste ja Eesti perede eest. Eesti rahvastikuga seotud küsimused, lastega perede toetamine ja eestlaste arvu kasv sõltub meie poliitilistest valikutest,” lisas ta.

Viie peamise sõnumina toob Isamaa esilme järgmised punktid:

1) Üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile alates lasteaiast.

2) Kogumispensioni reform. Isamaa eestvedamisel muudetakse II pensionisammas vabatahtlikuks, et anda inimestele rohkem valikuvabadust ja võimalusi oma vanaduspõlve kujundamiseks.

3) Täiendava maksuvaba tulu tõstmine lastelt 600 euroni kuus 3 lapsega pere kohta ning maksuvaba tulu rakendamine juba esimesest lapsest. See tähendab, et esimese lapse maksuvaba tulu oleks 100 eurot, teise lapse kohta 200 eurot ja iga järgmise lapse maksuvaba tulu oleks 300 eurot.

4) Maksurahu kehtestamine, et tagada stabiilne majanduskeskkond. Isamaa ei toeta maksutõuse ja uute maksude kehtestamist.

5) Kaitsekulutuste tõstmine 2,5%-ni SKP-st.

Muu hulgas kinnitab Isamaa oma programmis toetust põhiseaduse täiendamisele sättega, mis määratleks abielu mehe ja naise vahelise liiduna. Samuti väljendatakse poolehoidu kooseluseaduse tühistamisele.

Isamaa programmi terviktekstiga saab tutvuda siin.

Toimetas Varro Vooglaid

Tõe huvides pean viitama tagasi oma 6. jaanuari postitusele, mis polnud päris täpne. Selles postituses võrdlesin mõnede…

Posted by Varro Vooglaid on Teisipäev, 15. jaanuar 2019

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!