Foto: Scanpix

Itaalia andmekaitseameti sõnul on tehisintelligentsil põhineva kõneroboti keelustamise põhjus oht inimeste privaatsusele, vahendab BBC.

ChatGPT on arendatud USA start-up'i OpenAI poolt, mida omab Microsoft. Microsofti sõnul tahetakse ChatGPT liita ka selliste Microsoft Office'i rakendustega nagu Word, Excel, Powerpoint ja Outlook. 

Itaalia ametivõimude sõnul rakendub keeld koheselt. Suures plaanis nähakse tehisintellektis lisaks privaatsuse riivele ohtu töökohtadele, samuti valeinformatsiooni ja eelarvamuste levikus.

Eelmise nädala alguses tegid infotehnoloogia valdkonna arvukad juhtfiguurid avalduse, millega kutsuti üles peatama tehisintelligentsi arendamine, kuna on ilmne oht, et arendustööde käigus ei suudeta enam tehisintelligentsi hallata ja kontrollida. Avaldusele kirjutas muuhulgas alla ka üks OpenAI asutajatest Elon Musk, kes hiljem start-upi omanikeringist eemaldus. 

Itaalia ametivõimud märkisid, et OpenAI rakendus ChatGPT kogub ja salvestab massiliselt isikuandmeid. Andmete kogumist põhjendatakse Microsofti poolt vajadusega „treenida" algoritme. Infotehnoloogia hiiu sõnul püüavad nad edaspidi suunata tehisintelligentsi „õppima mitte inimeste andmetest, vaid maailmast". 

Toimetas René Allik