Itaalia parlamendi alamkoda Camera dei Deputati 1. augustil, 2021. Foto: Scanpix

Alates 15. oktoobrist nõutakse kõikidelt parlamendiliikmetelt ja parlamendi töötajatelt tööle pääsemiseks koroonapassi, vahendab Breitbart.

Rohelise passi nõue puudutab nii saadikute koda kui ka senatit ning kõiki nende töötajaid. Samuti hakkab rohelise passi nõue kehtima Qirinali palees, kus töötab president ja Itaalia konstitutsioonikohtus, kirjutab Il Giornale. Itaalia on esimene riik Euroopas, kes sellised piirangud kehtestab.

Claudio Borghi, kes on Matteo Salvini Liiga liige, tervitas seda sammu, vaatamata sellele, et ta on olnud vastu rohelise passi nõude laienemisele kõikidele era- ja avaliku sektori töötajatele. "Ma olen mitu korda öelnud, et olen lootnud rohelise passi nõude laienemist parlamendile, sest see annab mulle võimaluse kaitsta konstitutsioonikohtus kõikide (õigust) tööle", lisas Borghi.

Nagu kirjutab ajaleht Repubblica, ei ole Liiga rohelise passi küsimuses ühtsel seisukohal. Näiteks Giancarlo Giorgetti, Liiga üks juhtfiguuridest, ja mitmed Liiga kohalikud juhid avaldanud poolehoidu rohelisele passile. Matteo Salvini on ütelnud, et kui parlament soovib seada sisse kõikide töötajate osas vaktsiinipassi nõude, siis peab ta seda ka ise järgima. 

Avaliku ja erasektori töötajad, kes ei esita pärast 15. oktoobrit tööl olles vaktsiinipassi, peavad hakkama maksma trahvi kuni 1500 eurot. Isikutel, kellel rohelist passi pole, keelatakse tööga alustada ja samuti jäetakse nad ilma töötasust. 

Toimetas René Allik