Itaalia valitsuspartei liige esitas seaduseelnõu, millega keelataks nii inglise kui ka teiste keelte kasutamine riigivõimu teostavates asutustes.
Seaduseelnõu esitas parlamendi alamkoja liige Fabio Rampelli ja seda toetab teadaolevalt ka peaminister Giorgia Meloni.
Eelnõu on eriliselt suunatud inglise keele pealetungi tõrjumisele ja itaalia keele positsiooni säilitamisele avalikus ruumis, eriti ametlikus asjaajamises. Eelnõu näeb ette, et iga ametnik, kes töötab kohalikus omavalitsuses või riigiasutuses, peab evima „itaalia keelt heal tasemel nii kirjalikus kui ka suulises väljenduses", vahendab CNN. Ühtlasi tahetakse keelata inglise keel ametlikes dokumentides, sealhulgas ingliskeelsed „akronüümid ja ametikohtade nimed", ka eraettevõtluses.
Samuti peavad Itaalias tegutsevad välisettevõtted tõlkima kõik asutusesisesed regulatsioonid ja ka töölepingud itaalia keelde, märgib eelnõuga tutvunud CNN.
„See ei ole moe küsimus, mood möödub, vaid anglomaania mõjutab ühiskonda kui tervikut," seisab eelnõu seletuskirjas.
Eelnõu kohaselt moodustatakse Itaalia kultuuriministeeriumi alla komisjon, mis hakkab tegelema „itaalia keele korrektse kasutamise ja hääldamisega" koolides, meedias, äris ja reklaamides. See tähendab, et juhitakse tähelepanu ka ebaõigele hääldamisele näiteks reklaamides. Nii on õige „bru-shetta" asemel ütelda „bru-sketta".
Toimetas René Allik