Sundvaktsineerimise vastane meeleavaldus Roomas, Piazza del Popolol, 4. septembril 2021. Foto: Scanpix

Itaalia peaminister Mario Draghi on valmistamas ette kohustuslikku vaktsineerimist juhul, kui vaktsineeritute arv ei saavuta septembriks rahvastikust 80%, vahendab Reuters.

Itaalias on kohustuslik vaktsineerimine juba tervishoiuasutuste, koolide ja ülikoolide töötajatel ning Itaalia poliitikud on andnud mõista, et kui septembriks ei ole 80 protsenti rahvastikust vaktsineeritud, siis muutub vaktsineerimine kohustuslikuks.

Seni on ühe doosiga vaktsineeritud umbes 70% itaallastest (alates 12-aastased) ja 63% on saanud ka teise doosi.

Itaalia avaliku halduse minister Renato Brunetta ütles, hiljuti et juhul, kui vaktsineeritute tase ei ületa 80%, siis liigutakse kohustusliku vaktsineerimise juurde. "See on vabaduse akt, usaldus põhiseaduse vastu, hool teiste inimeste vastu. Kui meie riik on turvaline tervise aspektist, siis on aeg liikuda reformide juurde, et meie riik oleks turvaline ka majanduslikust ja sotsiaalsest küljest," rääkis Brunetta.

Praegu on Itaalias kehtestatud nn roheline pass, mis lubab itaallastel ligipääsu "mitteolemuslikele" teenustele. Isik kvalifitseerub vaktsiinipassi omajaks, kui 1) ta on saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi, mis annab õiguse teenustele üheksa kuu jooksul; 2) ta on põdenud dokumenteeritult COVID-viiruse, mis annab õiguse teenustele kuue kuu jooksul, 3) isikul on tehtud kiirtest, mis annab õiguse nn rohelise passiga kaetud teenustele 48 tunni jooksul.

Itaalias on aga kasvamas ka vastupanu vaktsiinisunnile ja No Vax-liikumine on juba nii mõjukas, et Itaalia meediakanal TG24 saatis oma reporteri varjatult nende tegemist jälgima.

Üks No Vax advokaatidest sõnas telekanalile, et "vaktsiinid on kasutud, nagu näitab selliste riikide nagu Hispaania, Inglismaa ja Iisraeli kogemus, kolmes kõige vaktsineeritumas riigis on kõige rohkem haigestumisi."

Harvardi epidemioloogi Martin Kulldorffi uuringud näitavad, et loomulik immuunsus on tõhusam vaktsiini-immuunsusest. Iisraelis kasvab endiselt vaktsineeritute haigestumine.

Konservatiivne Itaalia poliitik Matteo Salvini on jätkuvalt olnud kohustusliku vaktsineerimise vastu. Salvini, kes on ise vaktsineeritud, ütles: "Küsimus ei ole ei-vaktsiinile või ei-vaktsiinipassile. Küsimus on miljonite hädas olevate itaallaste abistamises."

Toimetas René Allik