Kui 2019. aastal saabus Itaaliasse 11 471 illegaalset immigranti, siis ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHCR) statistika kohaselt saabus neid ainuüksi selle aasta juulis kokku 13 197, mis on kuu lõikes kõrgeim arv alates 2017. aasta juunist.
Erakonna Liiga juht Matteo Salvini kommenteeris neid andmeid, öeldes, et "selle aasta juulis ületasime me 2019. aasta maabumised. Me ei jõua ära oodata, millal me valitsusse naaseme, et hoolitseda töökohtade, turvalisuse ja Itaalia kaitse eest."
"Me vajame ministrit, kes on valmis kaitsma meie piire, me võlgneme seda respektist raskustes olevate itaallaste vastu," lisas Salvini hiljem.
Salvini teenis Itaalia siseministrina suure osa 2019. aastast, kuni tema erakonna kaolitsioon Viie Tähe Liikumisega (M5S) lagunes ning ta oma ametikohalt septembris tagasi astus.
Oma ametiajal siseministrina kiideti Salvinit illegaalsete immigrantide arvu suure vähendamise eest. Samuti vähenesid ka massilise sisserändega seotud uppumissurmad Vahemerel, mis küündisid 754ni 2019. aastal ning on UNHCRi andmetel pärast seda igal aastal suurenenud.
Üks Salvini poliitikatest oli sulgeda Itaalia sadamad migrante vedavatele "taksodele", mis aga jätkasid oma tööd pärast seda kui Salvini ametist tagasi astus ning mis on olnud sellel aastal väga aktiivsed.
Esmaspäeval tõi migrantide taksolaev Ocean Viking ligikaudu 400 immigranti Salerno sadamasse ning laev Sea Watch 3 toimetas nädalavahetusel veel täiendavalt 438 immigranti Taranto sadamalinna. Esmaspäevase seisuga ootas aga veel laev Geo Barents võimalust, et lasta maale veel 659 migranti, vahendab Breitbart.
Veel üks peamine riiki sisenemise koht illegaalsete immigrantide jaoks on olnud Lampedusa saar, mis on aga korduvalt jäänud migrantide tulva alla, kuna nende vastuvõtukeskus on mõeldud kõigest 350 inimese jaoks, kuid võõrustab nüüdseks juba julgelt üle 1800 immigrandi.
Toimetas Martin Vaher