J.K. Rowling Foto: Scanpix

"Harry Potteri" autor J.K. Rowling heidab Briti autorite ühingu esinaisele ette, et ühing ei võta midagi ette ärklevate vasakpoolsete vastu, kes levitavad transsooideoloogiat, mis alavääristab naisi. 

J.K. Rowling, kes seisab naiste õiguste ja väärikuse säilitamise eest transsooideoloogia debatis, on saanud mitmeid tapmisähvardusi vasakaktivistidelt ja tema kodune aadress avaldati nende poolt ka Twitteris, vahendab Breitbart.

"Joanne Harris on pidevalt libastunud mitte kritiseerides taktikaid, mille eesmärk on vaigistada ja hirmutada naisi, kes ei nõustu tema isikliku positsiooniga soodidentideedi ideoloogia osas ja on ütelnud avalikult, et  "tühistamine ei ole räpane maailm. Me tavaliselt tühistamegi asju, mida me enam ei taha"."

"Minu arvates on võimatu siduda ühiskonnas sätestatud sõnavabaduse positsiooni Harrise avalike sõnavõttudega viimasel kahel aastal ja olla solidaarne kõikide Briti naiskirjanikega, kes tunnevad ennast ühingu ja selle juhi poolt reedetuna," lisas Rowling. 

Harris, kellel on nn transsooline poeg, heidab Rowlingule ette, et too kasutab transideoloogia teemat ära valimisvõitluses ühingu juhi kohale. 

J.K. Rowling on ütelnud, et transsooideoloogia, mis eitab inimese bioloogilist sugu, on muutunud kvaasireligioosseks fanatismiks ja need, kes uue ideoloogiaga ei nõustu, on justkui hereetikud.  

Toimetas René Allik