Ameerika Ühendriikide 45. president Donald Trump. Foto: Shealah Craighead/Official White House Photo

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) nomineeris Nobeli rahupreemiale Ameerika Ühendriikide hiljuti ametist lahkunud presidendi Donald Trumpi, põhjendades oma valikut sellega, et “Donald Trump on viimase 30 aasta jooksul esimene Ameerika Ühendriikide president, kelle ametisoleku ajal ei ole tema juhitud riik alustanud ühtegi sõda”.

“Seoses asjaoluga, et nominente Nobeli rahupreemiale saavad esitada ka parlamentide liikmed, siis kasutasin seda võimalust. Tähtaeg oli 31. jaanuari südaöö Kesk-Euroopa ajavööndi järgi ja tegin seda täpselt kaks tundi enne tähtaja kukkumist,” kirjutas Madison oma sotsiaalmeediapostituses.

“Ma ei ole kindlasti ainus, kes esitas nominendiks just selle kandidaadi, kuid nagu me teame: mida rohkem esitajaid, seda suurem on ehk tõenäosus eduks,” selgitas ta.

Kandidaadi esitamisel põhjendas Madison taotluses just selle kandidaadi sobivust järgmiselt:

“Donald Trump on viimase 30 aasta jooksul esimene Ameerika Ühendriikide president, kelle ametisoleku ajal ei ole tema juhitud riik alustanud ühtegi sõda. Lisaks on tema juhtimise all sõlmitud mitmeid rahuleppeid Lähis-Idas, mis on aidanud tagada stabiilsust regioonis ja rahu.”

“Vaatame siis, kes saab Nobeli rahupreemia,” märkis ta.

Toimetas Martin Vaher