Poola ajakirjanik Jacek Karnowski kirjutab portaalis ReMix, kuidas Euroopa Komisjon on Poola iseseisvuse vastu võtnud kasutusele "raskekahurväe" ja kuidas see "sõda" on tegelikult võitlus kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide õiguste eest.
Poola põhiseaduskohtu hiljutised otsused sätestavad, et liikmesriigi enda seadused on kõrgemal Euroopa Liidu seadusest. Brüsseli bürokraatide ridades tekitab see pahameelt ja Euroopa Liit on otsustanud alistada juriidiliste vahenditega Poola enda tahtele. Euroopa Komisjon teatas 22. detsembril, et alustab Poola vastu rikkumismenetlust, kuna too "ei austa Euroopa Liidu seaduseid ja õõnestab oma riigi kohtute sõltumatust".
Selline ettevõtmine näitab, et Euroopa Komisjon ei taha Poolaga leida kompromisse, vaid soovib selle kapituleerumist. See nõuab Poola käest üha rohkem ja rohkem ning ründab riiki aina uute nõudmistega ning tekitab sihilikult konflikte. Komisjioni eesmärgiks on teha Poolast ja hiljem teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest Euroopa Liidu bürokraatia kolooniaalvaldused, millel pole endal mingeid õiguseid. Kolooniaid ei saa loomulikult Euroopa Liidu jõulisematest liikmesriikidest, sest need kontrollivad Euroopa Liitu.
Täna ründab Komisjon Poola põhiseaduskohut. Seda tehakse põhjusel, et põhiseaduskohus ehitab "põhiseaduslikku kilpi" välisjõudude poolt põhjustatud riigi kohtusüsteemi anarhia ja Euroopa Kohtu juriidilise imperialismi vastu.
Komisjoni sõnul ei "vasta Poola põhiseaduskohus enam Euroopa lepingus nõutud seadusliku sõltumatu ja erapooletu kohtu nõudmistele".
Kõik, mis Euroopa Liidule ei meeldi, mis sellele kuidagi ette jääb, "ei vasta nõudmistele". Kui mingi asi ei ole Liidu bürokraatiale takistuseks ja järgib selgeid ning varjatud nõudmisi, siis on see Euroopa-seaduslik ja kõigile eeskujuks.
Pole keeruline jõuda arusaamiseni, et Komisjon, mida ajab närvi Poola põhiseaduskohtu (mis on kohustatud kaitsma Poola suveräänsust) iseseisvus, maksab lihtsalt kätte. Komisjon tahab anda kogu Euroopale karmi õppetunni, et edaspidi mitte keegi ei üritaks enam varjuda põhiseadusliku kilbi taha. Euroopa Liidu ohvrid peavad olema vait ja neil pole õigust ennast kaitsta.
Kuid Komisjoni otsuses on midagi veel: see saab igati õigesti aru, et põhiseaduskohtul on Poola riigisüsteemis elutähtis roll. Selline roll anti põhiseaduskohtule 1980ndatel aastatel kui institutsioon kommunismi viimastel päevadel Poolas asutati. See on parlamendi kolmas koda, mis saab tõkestada kõik põhimõttelisemad riigireformid. Mis on põhjus, miks põhiseaduskohtul on nii suur võim.
Kui põhiseaduskohus ei allunud enam Poola progressiusklikule nomenklatuurile, muutus kunagine liitlane nende vaenlaseks. Kui soovitakse riiki muuta, on põhiseaduskohus parlamendist palju tõhusam, sest viimase puhul on presidendil võimalus selle otsused vetostada. Mille tõttu on põhiseaduskohus üks olulisemaid Poola iseseisvuse kaitsevalle.
Tänaseks on Poola vastu koondatud raskekahurvägi.
Poola käsutuses olevad relvad on väiksema kaliibriga. Mis on põhjus, miks poolakad ei tohi lasta endast üle sõita kui nad soovivad võita. Brüssel loodab, et poolakad soovivad lõpuks, et neid lihtsalt rahule jäetaks, isegi kui see tähendab iseseisvuse kaotust.
Mille tõttu peavad poolakad võitlema, nii põhiseaduslikul- kui kõigil teistel lahinguväljadel. Poola konservatiivid ei saa anda ära Poola riigi iseseisvust, isegi kui selle eest tuleb maksta väga kõrget hinda.
Tõlkis Karol Kallas