Austria kantsler Sebastian Kurz kutsub Euroopa Liitu tungivalt üles kärpima juhtimiskulusid ning näitama nii toimides "head eeskuju."
Breitbarti teatel on Kurz öelnud Saksa ajalehele Die Welt, et Euroopa Komisjon tuleks kärpida praeguselt 28 liikmelt 18 voliniku peale, "lähtudes õiglasest roteerumise printsiibist."
Kurz on varasemalt väljendanud veendumust, et Euroopa Parlament peaks puhastuma ühest oma peakorteritest, kuid tunnistanud, et prantslased ei pruugi soovida Strasbourgist loobuda.
Teatavasti pendeldavad eurosaadikud juba pikemat aega Brüsseli ja Strasbourgi vahet, mis maksab palju raha – kuid tekitab mõlemas linnas ka ohtrasti otseselt või kaudselt seotud tööotsi.
"Eurokraatiasse" kääride torkamisest on kirjutatud palju.
Näiteks puudutas Financial Timesi kolumnist Gideon Rachman 2012. aastal teemat torkides tõsiasja, et Euroopa Komisjonist on sealseid arvukaid ametnikke "praktiliselt võimatu laiskuse või ebakompetentsuse tõttu vallandada. Selleks ei näi eksisteerivat mingeid reegleid – ning töötajate ametiühingud on tugevad."
Seetõttu olevat peamine mehhanism kasututest euroametnikest lahtisaamiseks nad mingisuguse "puude" tõttu pensionile saata.
Rachman meenutab: "Oma Brüsselis elatud päevadest mäletan hästi üht ülimalt elujõulist lapsevanemat, keda sageli kooliväravate juures kohata võis. Mees oli 50. eluaastates ning nautis "puude" pärast pensionäripõlve. Selline vahva jõmm, kes elas oma europensionist mõnusasti ära ning veetis aega jälestusväärsete akvarellide vorpimisega."