Teerull oma tavalises töökeskkonnas. Foto: Roibu/Bigstockphoto.com

Värske raporti valguses on kristlaste tagakiusamine Põhja-Koreas metsikum, kui seni on arvatud.

Liidrite kummardamist nõudev režiim kiusab rängalt taga kõiki, kes Kristust austavad ning nende töötlemisel töölaagrites ei kohku tagasi tapmistest, piinamistest, vägistamistest ja kõikvõimalikest muudest ebainimlikest tegudest.

Dokumenteeritud juhtumite hulgas on kristlaste riputamine tule kohale seatud ristidele, nende lömastamine teerullide all, "karjakaupa" sildadelt alla ajamine ning jalge alla tallamine.

Kinni peetakse ka kristlastega seotud inimesi, näiteks sugulasi – sõltumata sellest, kas nood on ise kristlased või mitte.

Usk Jeesusesse levibki Põhja-Koreas peamiselt sugulussidemete kaudu, abiks on ka eluga riskides riiki sisenevad misjonärid.

Hinnanguliselt võib kristlasi olla Põhja-Koreas ligikaudu 300 000.

Kirikuhooneid esineb vaid pealinnas, kuid needki on osutunud välismaalastele mulje avaldamiseks püsti pandud riiklikeks näidisasutusteks.

Vaata ka TruNewsi intervjuud Põhja-Koreast põgenema pääsenud kristlasega, kes tunnistab, kuidas ta lapsena ajupesu keskel üles kasvades "suurt juhti" kummardas ning oli propagandafilmide valguses veendunud, et kristlased on koletised.

https://www.youtube.com/watch?v=1vP6s3NtEPI