Taylor Swift esinemas Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide ühe populaarsema saatejuhti Jesse Wattersi sõnul käis Pentagoni aruteludest neli aastat tagasi läbi mõte, et Taylor Swiftist võiks saada inimeste suuremahulise mõjutamise ja väärteabega sõdimise agent. 

10. jaanuaril eetris olnud saates Jesse Waters Primetime tõi saatejuht näiteks 2019. aasta 13. augustil toimunud NATOCCDCOE küberturvalisuse konverentsil peetud ettekande, milles räägitakse konkreetselt kuidas "sotsiaalne mõju" suudab muuta inimeste käitumist ja sellise mõju ärakasutamist nimetatakse "rahumeelseks teabeoperatsiooniks". Konkreetselt tuuakse "sotsiaalse mõjukuse" näiteks Swift.

Watersi sõnul võibki lauljanna olla "varjatud poliitilise agenda täideviija".

Fox Newsi saatejuht esitas lisaks küsimuse, et kuidas on võimalik, et üks lauljanna suudab ühe kontserttuuriga ajada kokku suurema summa, kui on ligikaudu viiekümne riigi aastaeelarved? "Kas te olete kunagi mõelnud, miks ja kuidas sellised asjad juhtuvad," küsis ta.

USA kaitseministeerium lükkas saate järel samal päeval Watersi kahtlused ümber.

Uudisteportaal Politico, mis ise osaleb infooperatsioonides – näiteks võib tuua EKRE-Wagneri skandaali, mis sai alguse Politico uudisloost – kommenteeris Watersi saadet: "Vihkajad vihkavad".

Toimetas Karol Kallas