Foto: regionaalhaigla.ee

Riigikohus ei võtnud kassatsioonikaebust menetlusse, misjärel jõustus ringkonnakohtu otsus, millega tunnistati vaktsineerimata töötaja töölepingu ülesütlemine Pärnu haigla poolt põhjendamatuks. 

Pärnu haigla psühholoog Kristjan Puusild vallandati töölt 2021. aastal päevapealt, sest ta keeldus haigla väitel igasugusest koroonatestimisest, vahendab Postimees. Töölepingu erakorralist ülesütlemist põhjendas tööandja sellega, et Puusild ei kohanenud muutunud töötingimustega. Nimelt kohustas haigla kõiki vaktsineerimata ja haigust mittepõdenud töötajaid andma iga seitse päeva tagant Covis-19 proovi. 

Puusilla väitel ta ei keeldunud testimisest, küll aga palus kasutada alternatiivi ninaneelust proovi võtmisele, kuna tal olid viimase kuu aja jooksul korduvad ninaverejooksud. 

Puusild märkis kohtus, et töölt vabastamine käis väga kiiresti ja läbirääkimisvõimalust ei jäetud. Puusild sõnas, et tema oli valmis vastaspoolega kompromissi sõlmima eeldusel, et haigla tema ees vabandab äkilise vallandamise pärast. Haigla andis vaid ööpäevase hoiatuse enne vallandamist, mistõttu ei olnud Puusillal reaalselt võimalik teiste meetoditega ennast testida lasta. Kohus möönis, et tõendatud ei ole haigla väide, nagu Puusild põhimõtteliselt ei olnud nõus laskma ennast testida. Puusilla esindaja vandeadvokaat Jaanika Reilik-Bakhoffi sõnul ei täida hoiatus enne vallandamist oma eesmärki, kui juba järgneval tööpäeval töösuhe lõpetatakse ilma, et olukorda oleks püütud lahendada. 

Toimetas René Allik