Väärastunud, enesevihkajalik ja ohtlik ideoloogia, mis on tirinud Euroopa sohu, tuleb põhjalikult ja sihikindlalt ette võtta ja välja juurida – mitte ainult immigratsiooni küsimuses – ning saata ajaloo prügikasti, sedastab portaali Objektiiv peatoimetaja Veiko Vihuri.

Aastal 2003 lubati eestlastele Euroopa Liiduga ühinemisel rohkem seksikaid mehi. Sellest ajast peale on selle lubaduse üle naerdud – ja küllap naljana see oli ka mõeldud –, aga viimaks on rosinasilmsed põhja-aafrika ja araabia välimusega 15–35-aastased mehepojad sõjapõgenike ja varjupaigataotlejate nime all Euroopasse massiliselt kohale jõudnud ning teevad aktiivselt tutvust kohalike naisterahvastega.

Sel teemal võiks ju veelgi ironiseerida, kui tegemist poleks äärmiselt tõsise asjaga. Hetkel pole täpselt teada, kas erinevates Saksamaa linnades, eriti just Kölnis uusaastaööl aset leidnud massiahistamised olid kellegi poolt organiseeritud ja koordineeritud (Soome politsei teatel kavandati massiahistamisi ka Helsingis). Eesti suursaadik Saksamaal viitas koguni sellele, et Kölni sündmuste taga võisid olla grupeeringud, kes pagulasteemalist segadust ja sellega seonduvat infovoogu enda huvides ära kasutada ja suunata tahavad. (Et siis migrantideks maskeerunud "paremäärmuslased" või?)

Iseloomulik on, et probleemidel kuhjuda lasknud poliitikud astuvad üles üha jaburamate mõtetega või üritavad tähelepanu mujale, näiteks ohtlikule sisevaenlasele juhtida. Näiteks Kölni linnapea Henriette Reker soovitas naistel preventiivse abinõuna võõraste "käeulatusest" eemale hoiduda. Äkki peaksid naised proua linnapea arvates üldse avalikke kohti vältima ja kodudesse sulguma, sellal kui Euroopa tänavatel möllab šariaat ja multikulti?

Nordrhein-Westfaleni liidumaa sotsiaaldemokraadist siseminister Ralf Jäger aga muretseb Kölni sündmuste valguses pigemini "paremäärmuslaste" pärast: "See, mis toimub paremäärmuslikes suhtluskeskkondades on vähemalt sama õudne, kui need rünnakud naiste vastu. See mürgitab meie ühiskondlikku kliimat". Teiste sõnadega: kurb küll, et sisserändajad meie naisi ahistasid, aga VÄHEMALT sama õudne on kodune vaenuõhutajate seltskond, "kommentariaat", kes külvab rassismi ja ksenofoobiat. Häbi. Piinlik.

Pole vaja rohkem tõendeid, et Euroopas domineeriv poliitkorrektne mõtlemine ja ideoloogia on viinud vaimsesse pankrotti, mille tagajärgi saavad oma nahal täiesti reaalselt tunda siinsed inimesed. Aga kuidas ja kuhu edasi?

Lahenduseks ei ole tõesti kirumine, sõim, pagulaskeskuste ründamine või veel suuremate kampade kokku kogumine. Põhjalikult ja sihikindlalt tuleb ette võtta ja välja juurida see väärastunud, enesevihkajalik ja ohtlik ideoloogia, mis on tirinud Euroopa sohu, ning mitte ainult immigratsiooni küsimuses, ja saata see ajaloo prügikasti. See aga eeldab kodanike organiseerumist ja valmisolekut oma väärtuste, kultuuri, usu ja kodumaa, viimselt aga kogu Euroopa eest seista.