Miks ei näe me kampaaniat, mille sõnumis kajastuksid väärtused nagu vastutus, truudus oma abikaasale ja lasterohkus, mis on Eesti rahva edasikestmise ja rahvastikukriisi ületamise võti? Selle asemel laiutab aga avalikus ruumis Tervise Arengu Instituudi madalalaubaline propaganda. Kui keegi otsustajatest tahaks nüüd teha Eestile ühe ilusa kingituse, siis paneb ta maksumaksjate rahaga kõlvatust edendava Tervise Arengu Instituudi kinni, tõdeb Objektiivi toimetus juhtkirjas.
Tervise Arengu Instituudi kondoomikampaaniad, mida rahastavad maksumaksjad, ei suuda enam ammu üllatada labasuse, kõlvatuse, homoseksualismi või noortele juhusuhete propageerimisega. Nagu käesolevast kampaaniast selgub, leidus aga eelnevatel aastatel veel küllaga arenemisruumi puhtakujulises idiootsuses, millega oma labast sõnumit laiadele massidele serveerida.
Seekordne kõlvatuskampaania, millega Tervise Arengu Instituut lagedale on tulnud, ületab eelmistel aastatel kõlvatusele ja homoseksualismile keskenduva "Kumm on seks"-kampaania paljudes erinevates kategooriates, eelkõige aga madalalaubalises lolluses. Eesti Vabariigi sajandal juubeliaastal seob TAI kondoomi kasutamise juhusuhetes globalismi ja üleliidulise surve tingimustes hääbumiskursil triiviva isamaalise sentimendi viimaste ripetega: "Tee Eestile kingitus, kasuta juhusuhtes kondoomi," kõlab selle aasta kampaania tunnuslause. Plakati allosas ilutseb kondoomipaki pilt ning kiri: "Miljon põhjust armastada!"
"Tee Eestile kingitus, kasuta juhusuhtes kondoomi," kõlab selle aasta kampaania tunnuslause. Plakati allosas ilutseb kondoomipaki pilt ning kiri: "Miljon põhjust armastada!"
Tahate teha saja-aastasele Eestile ühe ilusa kingituse? Kuidas oleks, kui liituks õige kaitseliiduga või noorkotkastega, harrastaks heategevust või edendaks tõelist kodanikuühiskonda? Kuidas oleks, kui varastaks vähem maksumaksja raha, teeniks isetult rahva ja riigi huve, tunnistaks poliitikuna kasvõi iseendale üles mõned oma arvukatest sigadustest ning püüaks järgmisel hooajal paremini käituda? Teeme ära? Publikust kostab arusaamatut ja loidu mõminat. Keegi suudab välja öelda esimese artikuleeritud lause – ei viitsi.
Selge. Lahenduseks olgu viimase saja aasta omakasupüüdmatuim ohver patria altarile, mis võrdub vaat et Jaan Poska diplomaatiliste ponnistustega Tartu Rahu sõlmimise päevil – tõmba kumm peale ja asu viljatult ringi hoorama. Sind ootavad ees miljon põhjust "armastada". Terve Eesti kiidab ja mäletab veel pikka aega oma väärt poegade sangarlikkust ja neid arvukaid kinke, mida nad saja-aastasele vabariigile tõid.
Kui tegu poleks teada-tuntud maksumaksjate kulul parasiteeriva ja rõvetsejast instituudi vaimusünnitusega, siis võiks selle kampaania ajaloo prügikasti kanda nagu paljud teised välitualettide seintele kritseldatud kõlvatused. Ent asja konks seisneb selles, et esiteks maksame me TAI vaimuvälgatused ise kinni, ning teiseks on Tervise Arengu Instituut pidanud vajalikuks avaldada oma vaimuhaigust kodumaisele üldsusele viimase viie aasta jooksul regulaarselt vähemalt korra aastas.
Mõelgem aga hetkeks sellele, milline võiks välja näha kampaania, mis taotleb tõeliselt ilusate kingituste tegemist 100-aastasele Eesti Vabariigile?
Me teame, et Eesti perekonnakultuur on lagunenud. Mis takistab ette võtmast tõelise perekonnakultuuri taastamisele sihitud kampaaniaid? Miks ei näe me kampaaniaid, mis madalate tungide ja vastutustundetu hooramise lõkkelepuhumise asemel tõstaksid avalikus ruumis esile tõelisi väärtusi? Miks ei näe me kampaaniat, mille sõnumis kajastuksid sellised väärtused, nagu vastutus, truudus oma abikaasale ja lasterohkus, mis on Eesti rahva edasikestmise ja rahvastikukriisi ületamise võti? Miks ei kutsu ükski avaliku rahaga ellu viidud kampaania hoidma abielu terviklikkust, hoiduma juhusuhetest ja mitte tapma sündimata lapsi? Mis takistab Eesti riigiasutustel nagu sotsiaalministeerium või selle allüksused vastava sisuga sõnumite esiletoomist?
Ülesehitava ja voorusliku sõnumi asemel näeme aga üha uutesse totrustesse sukelduva läbu-kultuuri ja vastutustundetu nautlemise propageerimist. See tuleb ära lõpetada. Eesti Vabariigi sajanda juubeliaasta lõppedes oleks igati sobiv, et Tervise Arengu Instituudi madalalaubaline tungimine avalikku ruumi saab kohese lõpu. Kui keegi otsustajatest tahaks Eestile pakkuda ühe ilusa kingituse, siis paneb ta maksumaksjate rahaga kõlvatust edendava Tervise Arengu Instituudi kinni.