Kristlastest võitlejad eile Toyota "kastikaga" Mosuli kandis. Foto: Thaier Al-Sudani, Reuters/Scanpix

Iraagi linna Mosuli Islamiriigi käest vabastatud aladel on hakatud taas pidama kristlikke koosolekuid, kirjutab TruNews.

Nagu kinnitas Emily Fuentes USA organisatsioonist Open Doors, on mitmed perekonnad veel kahevahel, kas pöörduda mahajäetud kodulinna tagasi või mitte.

“Viimase paari nädala jooksul on taas kuulda kirikukellade helinat ning peetakse esimesi jumalateenistusi. Eriti [just] pastorid ja preestrid (st koguduste juhid – toim) on oma kirikutesse tagasi pöördunud,” ütles Fuentes.

Samal ajal on Jumal osutanud oma ustavust keset karme olukordi. Fuente jutustas: “Ühed tüdrukud olid ühes majas ja tegid koolitöid, nad olid teismelised. Äkki tungisid nende majja ISIS-e liikmed ja tüdrukud pugesid voodi alla, magamistoas. Ühel neist oli mobiiltelefon ja ta saatis preestrile tekstisõnumi ja kirjutas: “Palun palvetage meie pärast. ISIS on meie majas. Me ei tea, mis saab.” Nad muudkui saatsid sõnumeid ja preester hakkas koos kogudusega nende pärast palvetama ning teatas ka võimudele, mis olukord oli. Seitse tundi läks mööda. Ja kuigi ISIS-e liikmed olid nendega samas toas, nad ei avastanud neid. Tüdrukud pääsesid seitse tundi hiljem põgenema ja ei saanud viga.”

Koju tagasi pöörduvad Iraagi kristlased paluvad kogu südamest, et me palvetaksime nende pärast – ja kõigi pärast, kes erinevates Mosuli piirkondades veel ISIS-e käes lõksus on.

Pikemalt saab olukorra kohta lugeda siit.

Alljärgnev video räägib kristlaste kannatustest Islamiriigi kätte langenud Mosulis kaks aastat tagasi. Kes iganes Jeesust ei salanud, kaotas kõik, mis tal oli. Ära võeti majad, autod, abielusõrmused… koos sõrmedega, kui muidu ei saanud: